Zobrať si dovolenku a pozrieť si japonské wistérie je to najlepšie rozhodnutie!

Takmer všetci (možno okrem alergikov) priznajú, že práve jar je tým najkúzelnejším obdobím roka. Nie je to len vďaka rozkvitnutým čerešniam tu u nás. Jar je čarovná v celom svete a obzvlášť v Japonsku! Každoročný japonský festival prezentuje wistérie, nádherne rozkvitnuté stromy, ktoré by mal každý aspoň raz v živote navštíviť. 

Hostiteľom udalosti je Ashikaga flower Park, ktorý sa nachádza len dve hodiny vlakom od Tokia. Táto oblasť sa môže pochváliť viac ako 350-timi druhmi weistérií, ktoré park skrášľujú nádhernými farbami rok čo rok. Návštevníci sa môžu prejsť 80 metrov dlhým tunelom, ktorý pozostáva z týchto unikátnych kvetov.

Tieto kvety pochádzajú z Japonska a niektoré majú viac než 150 rokov, čo z nich robí prírodné dedičstvo. Festival začína 15. apríla a potrvá až do konca mája. Pre tých, ktorým japonský výlet v danom období nehrá do karát, je pripravená famózna fotogaléria.

Zdroj:boredpanda.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!



Buďte prvý