Značkový outfit Rogera Federera je pre fanúšikov dostupný len za 120 dolárov

Tenisovú uniformu značky Uniqlo, ktorú počas hier nosí svetová hviezda Roger Federer, je možné predobjednať  len za 120 dolárov. Komplet zahŕňa tričko, krátke nohavice, ponožky, „potítko“ a čelenku. Fanúšikovia teda budú môcť vlastniť oblečenie tenistu, ktorý je známy svojou eleganciou nielen na kurte, ale aj v súkromnom živote.

Sprístupnenie značkového kompletu pre široké okruhy fanúšikov má svoj dôvod. Roger Federer sa rozhodol ukončiť spoluprácu s Nike a uzatvára kontrakt s menej známou japonskou značkou Uniqlo. Nová spolupráca mu má vyniesť 30 miliónov dolárov ročne – čo mu oproti predchádzajúcej zmluve zabezpečí nárast príjmu o 300 percent.

Federer figuroval v rebríčku časopisu Forbes ako siedmy najlepšie platený športovec. Vyzerá to teda, že sa stane ešte bohatším a jeho miesto v rebríčku sa môže posunúť.

Kompletný tenisový outfit pozostáva z trička, kraťasov, ponožiek, potítka a čelenky, chýbajú však tenisové topánky. Federer počas Wimbledonu nosil vlastné Nike vytvorené na objednávku, aj keď jeho kontrakt so spoločnosťou skončil ešte v marci.

Foto: Getty Images

Je však pravdepodobné, že tenista bude pokračovať v kontrakte s obuvou Nike, aby si zabezpečil vlastníctvo práv jeho lukratívnej značky „RF“. Federerova vlastná personalizovaná značka bola originálne vytvorená pod Nike a odstúpenie od spoločnosti by mu v súvislosti s ňou mohlo spôsobiť problémy.

ZdrojBuďte prvý