Zimné outfity: 3 tipy pre dámy a pánov

V lete je to s obliekaním relatívne jednoduché – zladíte pár kúskov a je to. V zime však starostí pribudne, najmä ak sa chce človek udržať v teple a zároveň byť chic. Pripravili sme pre vás, dámy a páni, niekoľko zaručene módnych tipov.

Vrstvenie je stále TOP

Existuje dôvod, prečo je vrstvenie oblečenia v zime dlhodobo trendom číslo 1. Praktickejší spôsob obliekanie v čase, kedy teploty smerujú prekliate nízko, prosto neexistuje. Preto sa ani túto sezónu nehanbite hromadenia vrstiev. Krásne žensky ukáže napríklad rolák pod svetrom, bundou alebo kabátom. Objavujte kreatívne spôsoby ako na to – pod „roztrhané“ džínsy môžete napríklad nahodiť ďalší pár nohavíc, pod tričko s dlhým rukávom zase obtiahnutý sveter. Nebojte sa ani spodkov, ktoré obyčajne používate na lyžovanie, skvele vás zahrejú pri ceste do práce.

Topánky a čo k nim

Skvelý zimný štýl môže podporiť vhodne zvolená dámska zimná obuv. Máte módne čižmy nad kolená? Predveďte ich spárované s krátkymi šatami! Alebo by ste sa radšej vybrali von v perfektných „členkových“ topánkach? Spárujte ich s mladistvo vyzerajúcimi džínsami po členky! V prípade že sneží a vy musíte siahnuť po topánkach, ktoré sú viac praktické ako módne, berte tento moment ako odrazový mostík k novému netradičnému outfitu a kombináciám.

Ako oživiť nosený kabát?

Ak budete nosiť stále jeden a ten istý kabát, je takmer nevyhnutné, že v polovici zimy vás už bude unavovať a nudiť. Budete rozmýšľať: „Ako mu vdýchnuť nový život a šmrnc?“ No, celkom jednoducho – opaskom! Elegantný kožený opasok v páse spôsobí, že váš nosený kúsok bude pôsobiť ako celkom nový kabát. A čo je najlepšie, tento štýlový módny trik ide dokopy s ľubovoľným typom kabátov, dokonca aj s páperovými.

Vymeňte vrstvy

Mnohí z nás to majú asi takto: ľahkú páperovú bundu na víkendy či bežné nosenie a dlhý, elegantný kabát na cestu do práce. Náš tip znie: skúste prevrátiť zaužívané. Oblečte si páperovku trebárs k saku, ktoré nosíte ako „pracovnú uniformu“. To isté platí aj pre kožušinovú parku alebo výrazne farebný kabát.

Prosto a jasne: občas si dovoľte porušiť stereotypy a vymeňte vrstvy s elegantným nádych za voľnočasové oblečenie. Casual friday čaká.

Topánky sú v zime základ

V zime je nevyhnutná pánska zimná obuv, ktorá vás podržia. To znamená predovšetkým kvalitnú podrážku, ktorá „drží stopu“ na vlhkých, často ľadom pokrytých chodníkoch, a vyšší strih topánok, ktorý zase zabezpečí teplo pre vaše nohy a členky. V kurze sú silné a presvedčivé topánky, ktoré doprajú vašim poltopánkam pauzu a budú pre vás jednoznačnou voľnou do mrazivých dní.

@thursdayboots @thursdays ??????

A post shared by Men's Fashion Review (@mensfashionreview) on

Vnútorné vrstvy teplejšie ako vonkajšie

Vaša vonkajšia vrstva nemusí byť nevyhnutne dlhá a ťažká. Môžete sa udržiavať v teple s robustným svetrom, termoprádlom alebo ďalšími extra vrstvami, pričom outfit dokončíte ľahkou denimovou či koženou vrstvou alebo bomberou. Pozor však na obávaný „klobásový“ efekt! Ten nezjemní ani ideálna zimná obuv

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý