Zdravotné matrace pre kvalitný spánok

Vedeli ste, že až tretinu života strávime v posteli? Tento kus nábytku používame v podstate každý deň. Práve preto sa na ňom neoplatí šetriť. Predsa len počas spánku naše telo oddychuje a naberá sily na ďalší deň.

Správna a kvalitná posteľ a predovšetkým matrac dokáže zbaviť množstva zdravotných problémov alebo aspoň pomôcť predchádzať im. Naopak, nevhodné matrace vedia narobiť veľa problémov. Napríklad bolesť hlavy, kĺbov, chrbta, bedier či nespavosť. Môžu tiež stáť za stuhnutou šijou či poruchami krvného obehu. Výber matracu je teda skutočne dôležitý, zamerajte sa preto najmä na zdravotné matrace.

Investícia do zdravia

Matrac je základom pre regeneráciu nášho tela, a preto by kúpa zdravotného matracu mohla byť považovaná za akúsi investíciu do svojho zdravia. Ceny matracov sa odvíjajú od použitých materiálov jadier, poťahov či množstva použitých materiálov alebo hustoty peny.

Ani tvrdý, ani mäkký

Dôležitým ukazovateľom pri výbere matraca je jeho tvrdosť, ktorú by mal každý výrobca uvádzať. Matrace nájdete od extrémne mäkkých po extrémne tvrdé na strane druhej. Hoci sú najviac žiadané stredne tvrdé zdravotné matrace, najviac záleží na tom, na aký povrch ste zvyknutý vy. Z toho dôvodu nie je vôbec na škodu vyskúšať si na vlastnej koži, ktorý matrac je pre vás ten najvhodnejší.

Pri nákupe si poležte

Preto sa oplatí hľadať zdravotné matrace v špecializovaných predajniach, kde sa ich dá vyskúšať niekoľko. Poležte sa nich niekoľko minút presne tak, ako zvyknete spávať. Každý sa vyznačuje inou stavbou tela i hmotnosťou, preto je potrebné vlastnosti matracov posudzovať individuálne. Základom však je fakt, že správne zdravotné matrace sa prehýbajú výhradne v miestach záťaže a celkovo sú pohodlné.

Foto: unsplash.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý