Zbohom Hummer, privítajme USSV – US Specialty Vehicles

Poznáte značku USSV – US Specialty Vehicles? Ide o špeciálne americké vozidlá, ktoré sa vyrábajú v Rancho Cucamonga v Kalifornii. Model Rhino GX je odpoveďou na zánik značky Hummer, pričom sa pokúša zaplniť medzeru na trhu.

S cenou od 194.400 až do 315.000 amerických dolárov za výkonnejšiu verziu vyplnuje Rhino exkluzívnu medzeru medzi SUV a vojenskými vozidlami. Bojovnosť modelu je zrejmá na prvý pohľad. Základom vozidla je platforma z Fordu F450. Na pohon slúži 6,8-litrový benzínový desaťvalec alebo 6,7-litrový dieselový motor. Inžinieri z USSV nahradili zadné listové pružiny plne hydraulickým pre väčší komfort a kvalitu jazdy. Celá karoséria je vyrobená z ocele, kapota a predné blatníky z kompozitných materiálov. Zvary ako aj úprava švov sú výnimočné a celkovo je vozidlo v porovnaní so štandardným modelom Ford krajšie .

GX-EXT04
S dĺžkou iba 5,6 metra má Rhino dobrý polomer otáčania. Takmer ideálne rozloženie 2,5 tonovej hmotnosť udržujú Rhino pevné a stabilné. K dobrej stabilite prispieva aj nízko položené ťažisko a široký postoj. Viditeľnosť z vozidla podporujú kamery a senzory, ktoré pomáhajú najmä pri parkovaní a iných manévroch. Rhino ťahá ako nákladný vlak. Je to preto, že jeho motor disponuje vysokým krútiacim momentom.

Až 4,5 tony ťažnej sily a plnohodnotné pancierovanie (Level B7) robia z tohto vozidla nedobytný tank. Vďaka impozantnému zaveseniu kolies s pneumatikami 38 palcov v priemere sedí Rhino veľmi vysoko. Stupačky pre ľahšie nasadanie sú nevyhnuteľnosťou.

Vnútrajšok je civilizovaný, priestranný a pohodlný. Kožou Alcantara a ďalšími prvotriednymi materiálmi sa nešetrilo. Iba prístrojová doska a nástroje sú štandardé ako v prípade Fordu. Dôležité je, že vodič a cestujúci majú dostatok priestoru v oblasti lakťov. Viditeľnosť je výborná, a cestujúci na zadných sedadlách majú dokonca lepší výhľad nakoľko sedia vyššie. V konečnom dôsledku je Rhino GX dobre navrhnutý stroj. Dodáva sa v čiernej, armádnej zelenej, alebo púštnej béžovej farbe a je tu pre tých, ktorí chcú na seba upútať pozornosť.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý