Vysoké Tatry – miesto, na ktoré by ste aj vy mali zobrať svoju priateľku

Máte pred sebou voľný víkend a premýšľate, kam by ste svoju milovanú zobrali? Máte pocit, že všade, kam chcela ísť, ste už boli a nemáte žiadnu alternatívu? Jedným z takýchto miest, ktoré očarí každú ženu, sú Vysoké Tatry.

Štrbské Pleso

Istotne toto miesto dôverne poznáte. Nachádza sa priamo pod úpätím tatranských štítov a ponúka krásne výhľady na okolité štíty. Samotná prechádzka okolo plesa vám zaberie pokojne aj hodinu. Vychutnáte si pohľad na čistú priezračnú vodu, člnky (cez letné mesiace) a ak vás člnkovanie natoľko zaujme, pokojne si môžete aj vy jednu plťku prenajať. V penziónoch, ale aj luxusných hoteloch na Štrbskom Plese môžete obdivovať drevené obklady z pravého masívneho tatranského dreva. Ak máte radi turistiku, oplatí sa vám zajednať pobyt skôr v miestnom hoteli.

Vysoké Tatry všeobecne

Do Vysokých Tatier nemusíte jazdiť len za turistikou. V zimnej sezóne je na vrchole najmä lyžovanie. V letnej zase vyššie spomínané člnkovanie, bicyklovanie (vo Vysokých Tatrách je množstvo cyklistických trás), lezenie, ale aj wellness. Tradičné horské chaty, ku ktorým vedú turistické chodníky, vás zase uchvátia typicky tatranských čajom a historickým, ale zase veľmi pevným krbovým náradím.

Stihnite to ešte pred ukončením letnej sezóny

Ak ste už niekoľko rokov neboli vo Vysokých Tatrách, máte pred sebou dva predĺžené víkendy v septembri. Využite tieto voľné dni na to, aby ste si pozreli nielen Štrbské Pleso, ale aj ďalšie časti Vysokých Tatier. Slovensko je krásne, tak prečo ho nespoznať viac? Zarezervujte si pobyt v Tatrách, alebo si zajednajte noc na niektorej z horských chát. Čo viete, možno vás zapoja do práce a ani sa nenazdáte a budete nosiť plné koše na drevo ku krbu.

Zdroj: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý