Vynikajúci tip na výlet – mesto Bardejov

Ak hľadáte tip na výlet a na žiadnom cestovateľskom portáli ste nenašli nič zaujímavého, čo by vás oslovilo, my máme pre vás jeden skvelý tip. Toto mesto na Slovensku vám je známe práve kvôli tomu, že tu sídlia významné kúpele. Je to mesto Bardejov nachádzajúce sa v Prešovskom kraji na severovýchode našej malej krajiny.

Najprv ubytovanie

Ak sa rozhodnete pre mesto Bardejov, počítajte s tým, že to nebude jednodňová záležitosť. V okolí, ale i priamo v meste nájdete viacero zaujímavostí a krásne historické uličky s peknými pamiatkami, ktoré kým si celé prejdete, nejaký čas potrvá. Zožeňte si ubytovanie v Bardejove v predstihu, aby ste nemuseli na poslednú chvíľu zháňať. Zoženiete si tak lacnejšie ubytovanie v Bardejove a budete mať na výber viac ubytovacích zariadení.

Apartmány pre náročnejších

Ak vám klasické hotelové izby nevyhovujú, nájdite si podkrovný apartmán v Bardejove. V Bardejove nájdete viacero penziónov, ktoré ponúkajú takéto apartmány dokonca aj na dlhodobejší prenájom. Sú kompletne zariadené a navyše sú aj klimatizované.

Poďme sa však pozrieť na to, čo by ste si v Bardejove nemali nechať ujsť.

Radničné námestie a pamiatky na ňom

Ak zavítate do historického centra, určite vás zo všetkého najviac zaujme práve Radničné námestie. Toto námestie nesie názov po budove, ktorá tak zvláštne a zároveň netypicky stojí v strede tohto námestia. V súčasnosti v tejto budove sídli Šarišské múzeum, preto ak máte záujem dozvedieť sa niečo viac o histórii tohto stredovekého mesta, máte jedinečnú možnosť. Expozície sú naozaj zaujímavé a zaujmú nielen dospelých, ale aj deti. Časť expozície nájdete aj v niektorých prístupných meštianskych domoch, ktoré sú postavené okolo tohto námestia. Je ich celkom 46 a keď sa na ne pozriete, zbadáte prvky gotiky. V niektorých domoch by ste možno našli ešte aj astronomické ďalekohľady, ktoré používali ešte v minulom storočí.

Určite si pozrite aj kostol, z ktorého je dnes už menšia bazilika. Bazilika minor sv. Egídia je čarokrásna stavba. Vo vnútri nájdete viacero pekných oltárov, ktoré sú navyše aj veľmi fotogenické.

V tomto meste dokonca nájdete aj pôvodné opevnenie. Zachovalo sa až 10 bášt a 3 brány, ktoré si samozrejme môžete kedykoľvek pozrieť zblízka a ohmatať si ich.

Zdroj: titulka

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý