Výherca hry Poweball predal svoj víťazný los a získal 447 miliónov dolárov!

Jediný výherný los Powerball, ktorý zodpovedal všetkým šiestim číslám bol predaný v Kalifornii a novému majiteľovi priniesol rozprávkový zisk 447 miliónov dolárov! Ide o 10. najvyššiu výhru v histórii USA! 

Víťazný los predali (podľa vyhlásenia z internetovej stránky lotérie) v obchode Marietta Liquor & Deli v južnej Kalifornii, asi 80 km južne od Los Angeles. Zákazník  má nárok na výhru počas celého roka. Šťastné čísla, ktoré boli vyžrebované sú: 20-26-32-38-58 a číslo Powerballu – 3.

Hovorca Powerballu Randy Miller sa vyjadril, že jackpot sa zvyšuje v závislostí od jednotlivých rokov. Takto to funguje už viac ako 29 rokov. Počiatočná suma tejto výhry bola 279,1 milióna dolárov. V sobotu večer bol však jackpot odhadovaný na 435 miliónov dolárov. Je to najmä preto, že od 1. apríla nikto neuhádol správnu kombináciu čísel.

Zamestnanci kalifornskej lotérie uviedli tiež, že maloobchod, kde sa výherný los predal, dostane bonus 1 milión dolárov. Táto tipovacia hra sa dnes hrá už v 44 štátoch!

Zdroj: businessinsider.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý