Vodná nádrž dostane novú tvár: Takto bude vyzerať Domaša v roku 2018!

Vodná nádrž na východe Slovenska konečne dostane nový rozmer využitia. To, čo sa donedávna javilo ako vízia do ďalekej buducnosti, sa pomaly začína realizovať. Pýcha východného Slovenska -  vodná nádrž Domaša, sa v najbližších rokoch zmení na atraktívnu turistickú destináciu so športovým využitím.

Náklady na výstavbu najväčšieho vodného móla v Európe so športovým centrom sa odhadujú na 7,9 milióna EUR. Zo štátneho rozpočtu sa okolitým obciam podarilo na tento výnimočný projekt získať už 160 000 EUR. Hlavným iniciátorom projektu je starosta obce Kvakovce. Týmto zaujímavým projektom by chceli na Domašu priviezť novú vlnu turistov a oprášiť tak jej zašlú slávu. Minister financií bol poverený vládou, aby našiel dotácie vo výške 7,9 milióna EUR na výstavbu projektu športového turistického centra.

Ak sa financie nájdu včas, projekt by do dvoch rokov mohol nadobudnúť konkrétnu podobu. Športovo-turistické centrum na Domaši by malo poslúžiť i ako vzorový projekt pre vybudovanie dalších centier na Liptovskej Mare, Zemplínskej šírave či Oravskej priehrade.

Čo v sebe projekt výstavby zahŕňa?

Výstavbu najdlhšieho plávajúceho móla v Európe s dĺžkou 1,3 km, nový lodný prístav s premávkou vyhliadkovej lode, 52 km cyklotrás, chodník slávy slovenských olympionikov či vlek na vodné lyžovanie. Ak všetko pôjde podľa plánu, môžeme sa tešiť na jedinečné centrum zábavy, ktoré na Slovensku nebude mať obdobu!

image image

image

image

image

image

image

Zdroj fotografií

Cestovateľka a milovníčka spoznávania exotických krajín, o ktorých s vášňou piše vo svojich článkoch. Miluje knihy, písanie, hudbu, tanec, dobré jedlo a pečenie sladkých dobrôt pre svojich najmilšíchBuďte prvý