Vo Walese sa nachádza hrad ako zo seriálu Game of Thrones – na predaj je za 2,9 milióna dolárov

Už vám začína chýbať pokračovanie seriálu Game of Thrones? Vo Walese je na predaj zrenovovaný hrad, ktorý vám ho rýchlo pripomenie. Historickej stavbe, ktorá je ako vystrihnutá zo známeho seriálu, nechýba okrem pôsobivého exteriéru ani drak chrliaci oheň.

Šťastný kupujúci, ktorý má na účte niekoľko miliónov navyše, si touto kúpou nepochybne splní sen o dokonalom hradnom živote. Hrad Castell Gyrn, nachádzajúci sa v severnom Walese v malej dedinke Llanbedr-Dyffryn-Clwydponúka realitná spoločnosť Cavendish Residential za 2,25 miliónov libier (2,9 miliónov dolárov). Spolu s kamennou pevnosťou si budúci majiteľ kupuje aj panoramatické výhľady na krajinu, jaskyňu a sochu draka, ktorá chrlí oheň, len čo hostia prejdú bránami hradu.

Foto: Chris Curl

Castell Gyrn prešiel kompletnou renováciou, ktorá trvala päť rokov. Súčasný majiteľ Jeff Thompson nehnuteľnosť kúpil ešte v roku 2005. Vtedy bola jej cena 1,25 miliónov libier. „Nehnuteľnosť vyzerá a zvonku pôsobí ako hrad, vnútro sme však kompletne prerobili, aby pôsobila ako dom,“ uviedol Thompson. Okrem toho pridali aj nové bronzové okenné rámy, ktoré by mali zefektívniť klimatické podmienky vnútri rezidencie.

Hrad postavený podľa dávnych povestí

V nehnuteľnosti sa nachádza šesť spální (z toho štyri majú vlastné kúpeľne), tri prijímacie salóny, knižnicu, kino-miestnosť, raňajkovú miestnosť, študovňu a dubom vykladanú jedáleň. Obytný priestor sa rovná 539 štvorcovým metrom. Objekt sa nachádza na západných svahoch pohoria Clwydian Hills, vďaka čomu ponúka výhľady naprieč dolinou cez blízku Snowdoniu, či na Severný Wales na západe a hory Berwyn Mountains na juhu. Súčasťou objektu je aj 10 akrov priľahlých parkov a lesov. K najbližšiemu mestu Chester je to od Castell Gyrn približne 32 kilometrov, populárny Liverpool je vzdialený 48 kilometrov.

Foto: Chris Curl

Hrad bol navrhnutý a postavený architektom Johnom Taylorom. Jeho výstavba bola realizovaná v štyroch fázach – trvala od roku 1977 do roku 1994. V exteriéri sa na trávniku nachádza viacero sôch vytvorených lokálnymi umelcami, ako je napríklad socha veľkého orla či draka. Vonkajšie prostredie dopĺňajú štrkové cestičky, početné záhrady a rybník so svojím divo žijúcim obyvateľstvom.

Foto: Chris Curl

Hrad Castell Gryn nie je jedinou historickou stavbou, ktorá je naprieč Veľkou Britániou na predaj. Britský trh ponúka kaštiele a hrady za nižšiu i oveľa vyššiu cenu, mnohé sú však len po čiastočnej rekonštrukcii. Avšak uznajte – ktorá z nich však má na dvore vlastného ohnivého draka? 🙂

Zdroj

Titulná fotografiaBuďte prvý