Viete si vybrať ten správny webhosting?

Na to, aby vaša webová stránka fungovala naozaj stabilne, potrebujete spoľahlivý webhosting. Máme pre vás niekoľko tipov, ako si vybrať poskytovateľa webhostingu, aby ste sa vyhli neskorším starostiam či neplánovaným výdajom. Podľa čoho si môžete vybrať?

Prevádzka bez obmedzení

Prvým dôležitým meradlom je kapacita dátových prenosov. Len tak vaša webová stránka dokáže zvládnuť aj vysokú návštevnosť. Potom sa vám nestane, že stránky vinou limitov na strane poskytovateľa padnú a vy stratíte zákazníkov. Pri výbere sa tiež zaujímajte o výkon serverov poskytovateľa. Najlepšie je, ak sa dokáže pružne prispôsobiť návštevnosti vášho webu. Mnohí poskytovatelia ponúkajú tiež multihosting.

Zálohovanie a zákaznícka podpora

Ak vám na vašej webovej stránke naozaj záleží, siahnite po takom hostingu, ktorý je pravidelne zálohovaný. Potom sa nemôže stať, že váš web sa nenávratne stratí. Zálohovanie je poistkou proti strate cenných dát či v prípade, že sa vám na web vlámu hackeri.

Nemenej podstatnou je dostupnosť a kvalita zákazníckej podpory. Tá o poskytovateľovi prezradí veľmi veľa. Pre pohodové fungovanie webovej stránky a spolu s ňou aj vášho biznisu je kľúčové, či máte možnosť akýkoľvek prípadný problém okamžite vyriešiť. Výpadok znamená stratu tržieb na e-shope či vašej dôveryhodnosti v očiach zákazníkov. Skutočne dobrá zákaznícka podpora je k dispozícii 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

A čo webhosting zadarmo?

Mnohí poskytovatelia majú v ponuke aj webhosting zadarmo, no nie vždy sa to vyplatí. Môže sa totiž stať, že sa vám na web nezmestí všetok plánovaný obsah. Takisto sú pri webhostingu zadarmo obmedzené služby a súčasťou sú aj dátové limity či nevyžiadané reklamy.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý