Viete koľko peňazí zarábajú kasína v Las Vegas za jeden mesiac?

Všetkým je jasné, že kasína sú plné hotovosti. Aj napriek tomu, že ide o hazard, sú krajiny, v ktorých je úplne legálny.

Kasína v Nevade mesačne zarábajú obrovské množstvo peňazí. Ale koľko? Aké hry prinášajú najväčšie zisky? Redaktor ESPN David Payne Purdum zdieľal výsledné čísla. Možno nie je prekvapením, že najobľúbenejšie sú sloty na vhadzovanie mincí. Zisky tohto druhu vzrástli o 257,4 milióna dolárov v priebehu trojmesačného prieskumu a všeobecne nikdy neklesli pod 200 miliónov dolárov. Celkom to dáva zmysel. Výherné automaty predstavujú rýchlu hru, ktorá je nenáročná a dá sa prostredníctvom nej celkom jednoducho prísť k osobnému zisku.

Druhou najobľúbenejšou hrou je blackjack. Ide o hru, ktorá je propagovaná aj prostredníctvom filmov, ako napríklad The Hangoover, teda Vo štvorici po opici. Na blackjacku zarobili kasína počas trojmesačného prieskumu v priemere 109,8 milióna dolárov/mesiac.

V tesnom závese nasleduje Baccarat, alebo teda kartová hra. Najznámejším typom je Punto banco, ktoré nevyžaduje ani skúsenosti, ani špeciálnu stratégiu. Mesačné zisky v tejto hre sa striedali. V januári išlo o 157,9 milióna dolárov, no v nasledujúcich mesiacoch zisky klesli takmer až o 100 miliónov dolárov. Čiže sa pohybovali v rozmedzí okolo 58,4 miliónov dolárov. Avšak aj s týmt poklesom kasíno zarobilo v priemere 104,9 miliónov dolárov.

Craps – kocková hra a ruleta sú dve hry, ktoré taktiež lákajú väčšie davy. V priemere predstavovali  zisk 34 miliónov a 32,8 miliónov dolárov mesačne. Angličan Ashley Revell predal všetok svoj majetok a oblečenie a v roku 2004 vstúpil do Plaza Hotel&Casino v Las Vegas, kde vsadil všetko na červenú. Loptička padla na červenú 7 a Revell odisiel s 270 600 dolármi. Túto stratégiu vám rozhodne neodporúčame, ale je to naozaj skvelý príbeh.

V poslednom rade musíme spomenúť ešte športové stávky. Tie prinášajú kasínám najmenšie zisky. Ak zo štyroch divízií vylúčite napríklad 88% žrebov, ide o obrovskú stratu pre kasíno.

V priemere je teda mesačný zisk kasín približne 558,9 miliónov dolárov.

Zdroj:celebritynetworth.com, pixabay

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý