Veľká Británia: Obyvateľov za cvičenie čakajú zľavy!

Ako o dosť ľahšie by sa nám zdravšie žilo, keby sme pravidelne dostávali zľavy na nákup potravín, športových potrieb či dokonca na pútavý film? Skutočnosť, že sedavý životný štýl predstavuje skutočný problém, potvrdzuje aj organizácia NHS, ktorá celonárodné pôsobí v oblasti zdravia.

Tieto fantastické motivujúce návrhy, predložila NHS England, ktorej súčasťou sú plány obsahujúce zdravotné vylepšenia a zmeny v 10 mestách. Primárne zamerané na závažné zdravotné ťažkosti akými sú demencia a obezita. Plány pre oblasť Halton Lea v mestečku Runcorn, Cheshire obsahujú unikátne zdravotné pomôcky. Akými sú bicykle zdarma, vonkajšie telocvične, šprintové dráhy na chodníkoch, ale aj vonkajšie kino.

Skvelým plánom sú aj miestne kuchyne, ktoré by mohli zásobovať miestne nemocnice a škôlky, zatiaľ čo v ponuke budú aj kurzy na zdravé varenie. Výkonný riaditeľ NHS England, Simon Stevens uviedol, že je skutočne prioritnou záležitosťou aby takéto navrhnuté plány boli realizované v celej krajine.

Program ,,Zdravé mestá“ spustili v marci minulého roku, v ktorom sa nachádza viac ako 76 000 domov170 000 obyvateľov. Výskumy preukázali, že Británia v dôsledku nezdravého spôsobu života stratí viac ako 130 miliárd povinne pracovných dní.

Program obsahuje aj dizajnovú výzvu pre spoločnosť Halton. Vďaka tejto súťaží, sa podarilo prilákať 34 kreatívnych ponúk, medzi ktorými sa nachádzali nápady zo Španielska,USA, Indie aj Japonska. Plány spoločnosti Halton budú pripravené už v januári, pričom budú zahŕňať aj univerzálne wifi, ktoré slúžia na rýchle spojenie občanov so zdravotnými službami priamo z domova.

Zdroj: the guardian.com

Zdroj fotografie: pixabay.comBuďte prvý