Vanderhall Venice: doprajte si vzrušujúci výlet na trojkolke!

Pred sto rokmi boli trojkolesové vozidlá pochádzajúce z Británie základným dopravným prostriedkom na európskych cestách. Boli pohodlnejšie ako motocykel a lacnejšie ako automobil. Išlo o praktické riešenie prepravy mestskými uličkami a vidieckymi cestami až dovtedy, kým ich po druhej svetovej vojne nenahradili lacnejšie autá.

V súčasnosti sa o vozidlá s troma kolesami zajímajú iba nadšenci. Prinášajú im radosť z jazdy na motocykli, ale aj vyššiu stabilitu a ochranu. Športové trojkolky, ako napríklad Vanderhall Venice boli vyšperkované do extrémov. Ponúkajú bezkonkurenčnú zábavu a nekonečné dobrodružstvo.

Morgan Aero 8: Nový retro model v pravý čas

Za cenu od 29 950 amerických dolárov je Vanderhall Venice moderným strojom, ktorý sa vyrába v Utahu v Spojených štátoch. Jeho mono-hliníkový podvozok je veľmi ľahký a motor veľmi silný. Ide o 1,4-litrový štvorvalec s preplňovaním, ktorý je spárovaný so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Karoséria z kompozitných materiálov dodáva stroju mierny retro vzhľad. Zavesenie kolies s odpružením, brzdy a štandardné trio hliníkových 18-palcových kolies, to všetko pochádza priamo z 21. storočia.

S hmotnosťou iba 620 kg, dosahuje Vanderhall Venice fantastický pomeru výkonu k hmotnosti, s pôsobivým zrýchlením z 0 na 100 km/h za menej ako 4,5 sekundy. Nad pohodlnými sedačkami s vyhrievaním sú vhodne umiestnené trubkové rámy pre zvýšenú bezpečnosť. Skutočné čelné sklo umožňuje civilizovanú jazdu, ktorej dopomáha ohrievač vzduchu a 600-wattovým zvukovým systém s Bluetooth.

Potešením je najmä jazda kľukatými cestami a veľkou výzvou aj jazda po diaľnici. Nezabudnite si však dávať pozor na výmole. S dvoma kolesami vpredu a iba jedným vzadu sa im s veľkou pravdepodobnosťou nevyhnete!

Zdroj: vanderhallusa.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý