Úžasné fotky San Francisca ešte z čias pred tým, kým sa z neho stalo mesto

Predtým, kým sa zo San Francisca stalo rušné technické centrum, skôr ako bolo centrom hippie sveta a skôr, kým sa stalo známe svojimi sviežimi kopcami bolo celé pokryté pieskovými dunami. 

Park Golden Gate, takmer 40 500 árov zeleného priestoru smerom na juh od známeho mesta, sa nachádza na kedysi najväčšom ekosystéme piesočných dún na západnej pologuli. Tieto duny presahovali veľkosť takmer sedem kilometrov, čo je v podstate celá šírka dnešného San Francisca.

Okolo desiatich kilometrov štvorcových piesočných dún ešte stále existuje, avšak oblasť zálivu sa odvtedy veľmi vyvinula. Pozrite si mapu, obrázky a historické fotografia, ktoré zobrazujú pôvodné San Francisco.

Prví obyvatelia San Francisca, členovia kmeňa Yelamu, začali obývať túto oblasť okolo roku 3000 pred našim letopočtom. Približne 150 až 300 ľudí žilo v oblasti hraníc súčasného San Francisca, no zvykli sa pohybovať aj po blízkom okolí za nimi

V roku 1769 sem prišla skupina španielskych prieskumníkov, ktorú viedol Don Gaspar de Portolà. Išlo o prvú dokumentovanú európsku návštevu San Francisca.

Vtedy sa piesočné duny tiahli približne 7 míľ od východu na západ.

Rok 1910, fotografia piesočnej duny v parku Golden Gate, San Francisco.

Tu vidíte ďalšiu ďalšiu fotku piesočných dún, ktoré vznikli pred niekoľkými storočiami, súčastnosti na parcele Golden Gate s rozlohou takmer 40 500 árov.

Španielski osadníci založili prezídium zo San Francisca, Kráľovskú pevnosť svätého Františka, v roku 1776.

V tom istom roku bola postavená časť San Francisco de Aís, najstaršia preživajúca štruktúra mesta. Katolícka cirkev bola zhotovená z kvetov, štetcov a dreva, ktoré neboli najlepšími materiálmi vzhľadom na zemetrasenia v Kalifornii. Tu je fotografia z roku 1863.

Misijný kostol bol súčasťou komplexu budov, používaných na bývanie, poľnohospodárstvo a výrobu.

Táto oblasť zostala pod španielskou vládou až do roku 1821, kedy sa stala súčasťou Mexika.

V roku 1835 založil anglický podnikateľ William Richardson prvé miesto mimo San Francisco de Asis, v blízkosti dnešného námestia Portsmouth.

Portsmouth Square, 1851.

V tom istom roku vypracoval mexický vojak Richardson a Alcalde Francisco de Haro urbariát pre väčšie mesto, nazývaný Yerba Buena po aromatickej rastline domorodcovskej oblasti. Mesto začalo priťahovať amerických osadníkov.

Piesočné duny na okraji okresu Richmond v San Franciscu v Golden Gate Parku v roku 1880.

O 10 rokov neskôr Yerba Buena zdvojnásobila v počte obyvateľov takmer na 1000 obyvateľov a meno mesta sa zmenilo na San Francisco.

V roku 1849 sa San Francisco stalo domácou základňou, centrom námorného obchodu.

Ilustrácia San Francisca z roku 1849.

Veľké zemetrasenie v roku 1906 zničilo radnicu San Francisca.

Počas niekoľkých nasledujúcich desaťročí sa San Francisco prestavalo.

Práce na mrakodrape v San Franciscu okolo 20. storočia. Jeho populácia sa začala rozrastať.

San Francisco začiatkom rokov 1900.

Stavba mostu Golden Gate za začala v roku 1933.

1934 – výstavba mosta Golden Gate a knižnica kongresu.

Počas prvej polovice 20. storočia mesto vybudovalo svoju infraštruktúru. Fotografia z roku 1945, ulica s najširšími trasami mesta, ktoré debutovali v roku 1873.

Štýlové leto v San Franciscu.

Americká rocková kapela The Grateful Dead sa predstavila v San Franciscu okolo roku 1960.

Krásna zátoka priniesla do mesta viac obyvateľov.

Dve ženy, Bay Bridge v San Franciscu okolo roku 1940.

Dnes žije v San Franciscu viac ako 800 000 ľudí.

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý