Ultimate Ears Boom 2 – vodotesný bluetooth reproduktor s vylepšeným zvukom

Naše hodnotenie

UE Boom 2 je kompaktným Bluetooth reproduktorom, ktorý hrá hlasnejšie ako pôvodný Boom a znie trochu lepšie. Je odolný, nárazu vzdorný a najnovšie aj plne vodotesný. Životnosť batérie bola zvýšená na 15 hodín. Je ho možné spárovať s druhým UE reproduktorom pre stereo zvuk.

Zrátané a podčiarknuté, firma UE nás opäť raz prekvapila. Obľúbené prenosné reproduktory s technológiou Bluetooth dostali nástupcu s drobnými ale zároveň kľúčovými vylepšeniami. Plná hydroizolácia, krajší dizajn a lepší zvuk sú hlavnými benefitmi. Pôvodné UE Boom reproduktory boli veľmi obľúbené, takže sme boli veľmi zvedaví na jeho nástupcu. Reproduktor sa predáva za cenu 150 EUR a podobne ako konkurencia s technológiou Bluetooth dokáže aj UE Boom 2 streamovať audio z takmer akéhokoľvek smartfónu alebo tabletu. Bez ohľadu na zdrojovú aplikáciu či operačný systém.

KEF Muo: posledé slovo v oblasti bezdrôtového audia?

Nový model je dostupný v šiestich farbách a v porovnaní so svojím predchodcom je výrazne odolnejší. Klapka chrániaca porty je teraz lepšie integrovaná. Druhou vonkajšou zmenou je miera odolnosti proti poveternostným vplyvom. Pôvodný Boom bol odolný voči vode, jeho nástupca je úplne vodotesný (IPX7 – ponorenie do 1 m po dobu 30 minút). Dokonca aj keď zabudnete zavrieť malú klapku kryjúcu USB port a audio vstup, nemusíte sa obávať toho, že sa do reproduktora dostane voda. Kompletne prepracovaný bol samotný menič reproduktora, takže zvuk je teraz o niečo lepší o asi o 25 percent hlasnejší. Podobne ako všetky kompaktné reproduktory s technológiou Bluetooth mierne skresľuje, ale pre väčšinu (najmä mladých ľudí) bude veľmi zvuk veľmi pôsobivý. Na to, ako je reproduktor malý, dokáže zahrať poriadne nahlas. S hmotnosťou 548 gramov je iba o 2 gramy ťažší ako starý Boom. Pridané boli dokonca ovládacie gestá – ak priložíte dlaň na hornú časť reproduktora, pozastavíte prehrávanie hudby. Ak priložíte dlaň dvakrát, preskočíte na ďalšiu skladbu (reproduktor však musíte držať v ruke).

Medzi ďalšie nové funkcie patrí schopnosť ovládať reproduktor prostredníctvom novej UE aplikácie, bez potreby pripájania k počítaču. Prostredníctvom aplikácie možno reproduktor zapnúť alebo vypnúť bez potreby fyzického stlačenia vypínača na vrchnej časti zariadenia. Rovnako ako u iných UE reproduktorov, aj tento možno bezdrôtovo prepojiť s maximálne 10-timi UE reproduktormi. Sami sa rozhodujete o tom, či dva navzájom prepojené Boom 2 reproduktory budú hrať v režime stereo, alebo ako dva samostatné reproduktory. Pokiaľ ide o výdrž batérie, tá je dimenzovaná na 15 hodín nepretržitého hrania. Je tiež potrebné poznamenať, že reproduktor ponúka rozšírený rozsah Bluetooth až do vzdialenosti 30 metrov v priamej viditeľnosti bez prekážok. V skutočnosti však možno hovoriť o 20 metroch, čo je viac ako dvojnásobok väčšiny reproduktorov s technológiou Bluetooth.

V porovnaní s o niečo lacnejším reproduktorom JBL Charge 2+ je na tom UE Boom lepšie. JBL nedokázal zahrať tak hlasno, na druhej strane poskytol trochu teplejšiu reprodukciu s lepšími basami. Preto dajú niektorí ľudia prednosť práve takémuto zvuku. V prípade že ide o peniaze, môže byť JBL Charge 2+ alebo Flip 3 lepšou voľbou. K dispozícii je aj reproduktor UE Roll v tvare tanierika, za polovičnú cenu UE Boom 2. Tento reproduktor je však viac smerový, zatiaľ čo Boom 2 sa môže pochváliť širším zvukovým polom. 360-stupňový zvuk nás naozaj dokázal zaujať. Charge 2+ síce takisto dobre znie vonku, ale nedisponuje takým rozsahom ako UE Boom 2. Ak stojíte 5 až 10 metrov ďaleko od oboch reproduktorov, zvuk z reproduktora Boom 2 bude plnší a celkovo lepší. Najlepší je v strednom pásme (spev), kedy znie celkom čisto a energicky. Ťažšie basy sú na tom horšie ale to je údel takmer všetkých prenosných reproduktorov. Na príležitostné počúvanie sú však mimoriadne vhodné a väčšina ľudí s nimi bude nadmieru spokojná.

UE Boom 2 je síce drahším reproduktorom, ale zároveň aj jedným z najlepších v kategórii prenosných Bluetooth reproduktorov. Je skvelou voľbou pre tých, ktorý hľadajú robustný bezdrôtový reproduktor na počúvanie vonku.

Zdroj fotografií

Hodnotenie

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý