Tvorcovia unikátneho slovenského bicykla ZED’O bojujú s finančnými problémami

ZED'O

Zo Slovenska prišiel ďalší úžasný nápad v podobe bicykla ZED’O. Ten bol prednedávnom predstavený verejnosti pomocou crowdfundingovej platformy Indiegogo. Myšlienka však narazila na problém.

Zdalo sa, že všetko prebehne hladko.  Ambiciózny tím z Topoľčian vytvoril bicykel v štandardnej veľkosti, ktorý sa pomocou rozložiteľných častí zmestí do batohu. Tzv. ZED’O sa ľuďom natoľko zapáčil, že dokonca zaujal investorov zo zahraničného BackerClubu, ktorí pomohli vyzbierať prvé peniaze. ZED’O putoval na Indiegogo, kde sa mu podarilo získať necelých 13 000 dolárov (12 263 eur). Hneď na to tím vyhlásil, že našiel väčšieho investora, ktorý poskytne financie na výrobu, pričom všetky peniaze získané z Indiegogo sa použijú na vývoj prototypu.

ZED'O

Prvé bicykle mali uzrieť svetlo sveta v januári. Potom však nastali nečakané problémy. Peniaze získané z Indiegogo v skutočnosti neexistovali a veľký investor projekt opustil. Čo teraz? Existujú ľudia, ktorí neváhali zaplatiť za bicykel celých 1000 dolárov (943 eur). Niektorí si ich dokonca kúpili viacero.

V ZED’O sa však k tomuto problému postavili správne. Pokiaľ sa tímu nepodarí zohnať investora, všetky investované peniaze sa vrátia späť, hoci by to znamenalo, že bicykel ostane len na papieri. Veríme však, že tento zaujímavý projekt predsa len uzrie svetlo sveta.

Zdroj fotografií Buďte prvý