Tudor Pelagos – znovu, ale tentokrát s novým strojčekom

Tudor je sesterskou značkou Rolexu. to znamená, že ide o hodinky dokonale spracované, len o niečo lacnejšie. Tudor už dlhší čas do svojich hodiniek montuje strojčeky od švajčiarskej značky ETA. Strojčeky sú to bezpochyby výborné a nájdeme ich v hodinkách, ktoré sa predávajú v cenových reláciách od 500 do niekoľkých tisícok eur. Od medzinárodnej výstavy Baselworld sa Tudor stal značkou, ktorá začala vyrábať svoje vlastné strojčeky. Dnes vám povieme niečo o novej verzii veľmi obľúbených potápačských hodiniek Tudor Pelagos.

ablogtowatch.com

Tudor už pred pár rokmi uviedol na trh hodinky s rovnakým názvom. Jediný rozdiel medzi starším a novým modelom je práve v spomínanom strojčeku. V predchádzajúcom modeli tikal strojček ETA, zatiaľ čo v novom modeli to je strojček MT5621 s 28 kameňmi a certifikátom COSC.

Caliber MT5621

Na prvý pohľad sú to jednoduché hodinky. Nájdeme tu tri ručičky na zobrazenie času a okienko s dátumom. Indexy a ručičky sú hrubé, takže čas ich čitateľnosť je naozaj bezproblémová či už cez deň, alebo v noci. Luminiscencia je perfektná, keďže Tudor používa rovnaké materiály ako Rolex.

Celé hodinky pôsobia športovo, pretože na nich nenájdeme žiadnu leštenú plochu. Puzdro je vyrobené z titánu a má priemer 40 milimetrov. Z rovnakého materiálu je aj náramok, korunka a spona. Luneta je keramická, matná a manipuluje sa s ňou naozaj výborne.

Hodinky budú dostupné s kovovým alebo gumeným náramkom. Pri náramku by som rád vyzdvihol práve sponu, ktorú si dal Tudor patentovať a je ozaj perfektná. Ak budete mať možnosť, určite si ju vyskúšajte. Veľmi jednoducho sa nastavuje a je výborne spracovaná. Okrem typu náramku sa tento raz môžeme tešiť na dva farebné varianty, a to na modrý a čierny. Novinkou je modrá farba, keďže starší model bol dostupný len v čiernej farbe.

ablogtowatch.com

ablogtowatch.com

Dobrou správou je aj cena 4 400 dolárov. Oproti staršiemu modelu je to len o pár stoviek viac, čo je skutočne výborné, keď vezmeme do úvahy, čo všetko tieto hodinky ponúkajú a o koľko vyššie posúva tento model zabudovaný strojček. Hodinky by mali byť dostupné v júli tohto roka.

Zdroj: tudor.comBuďte prvý