Tri roky po afére Dieselgate: Problémové volkswageny pochovali v púšti!

Luxusné autá, ktoré nikto nechce. Vozidlá značiek Volkswagen a Audi, ktoré mali softvér falšujúci emisie, skončili na vrakoviskách, ako je toto v Kalifornii. Po troch rokoch od vypuknutia aféry Dieselgate ich majitelia vrátili späť nie tisícky, ale státisíce! Čo s nimi bude?

Emisný škandál: V roku 2015 americká Agentúra pre životné prostredie odhalila, že nemecká automobilka Volkswagen do svojich áut s motorom TDI nainštalovala softvér, ktorý falšoval emisie výfukových plynov, najmä oxidov dusíka, tak, aby splnili zákonný limit. Neskôr sa prevalilo, že takéto praktiky mal koncern po celom svete a netýkali sa len značiek Volkswagen a Audi, ale aj ďalších značiek koncernu.

335 000 áut – Po prevalení emisného škandálu koncern VW odkúpil od majiteľov v USA späť vyše 335 000 z celkového počtu 475 000 dotknutých vozidiel. A práve odkúpené autá končia na vrakoviskách, ako je toto pri meste Victorville v Kalifornii. Ofi ciálne majú byť po odstránení chybného softvéru opäť ponúknuté na predaj, osud týchto áut vystavených vplyvom počasia je však otázny.

6 miliárd eur – Toľko vyplatil VW majiteľom za odkúpenie ich dieselových áut.

37 vrakovísk – Po celých Spojených štátoch sú desiatky skladísk ako toto, kde opustené autá značky Volks wagen a Audi čakajú na svoj ďalší osud.

20,4 miliardy eur – Toľko koncern VW minul len v USA na odkúpenie áut a odškodnenie majiteľov, dílerov a štátov.

 

Volkswagen a Audi: Autá plánujú po oprave znova predať.
Volkswagen a Audi: Autá plánujú po oprave znova predať.
Zdroj: Reuters

 

Zdroj: cas.adam.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý