Trendy na jar/leto 2019 – Tieto slnečné okuliare jednoducho musíte mať!

Existuje len niekoľko módnych doplnkov, ktoré dokážu zo všedného outfitu vyčarovať niečo naozaj špeciálne. A slnečné okuliare určite patria do tejto skupiny. Rozmýšľate nad kúpou nových okuliarov, no neviete, ktoré budú trendy túto sezónu? Čítajte ďalej a zistite, aké sú najhorúcejšie trendy pre jar/leto 2019.

Úzke a malé okuliare 

Aj keď tieto štýlové bríle nesadnú každému, v poslednom čase sa stali veľmi obľúbeným módnym doplnkom. Rozšírili sa vďaka módnym návrhárom i veľkému množstvo hollywoodskych hviezd, ktoré ich s veľkou obľubou nosia. Medzi top promotérky tohto vintage štýlu sú Gigi Hadid, Kim Kardashian, Kylie Jenner, Rihanna a mnoho iných.

Na toto si však dajte pozor! Tieto štýlovky majú veľmi malú šošovku, a preto nedokážu až tak účinne chrániť vaše oči pred slnečným žiarením. Vnímajte ich skôr ako štýlový módny prvkom.

Moschino MOS006/S VK6 – zdroj: DUOS.sk

Cat-eye okuliare

 “Mačacie oči” sú obľúbené už niekoľko sezón. Ak ste si ich zadovážili počas minulých sezón, pokojne ich noste aj tento rok počas jarných a letných dní. Budete stále IN.

Aj keď okuliare “mačacie oči” nie sú žiadnou dizajnérskou novinkou, dokážu z bežného outfitu vyčarovať štýlový. Vedeli to aj svetové hviezdy ako Marilyn Monroe alebo Audrey Hepburn, ktoré ich s obľubou nosili. V súčasnosti sa v nich predvádzajú napríklad – Jennifer Lopez, Rihanna, Dita Von Teese alebo Scarlett Johansson.

Moschino MOS006/S VK6 – zdroj: DUOS.sk

Jednoliate okuliare

Veľkým hitom tohtoročným teplých dní budú jednoliate “oversized okuliare”. Sú zaujímavé tým, že majú namiesto 2 šošoviek jednu veľkú. Väčšina modelov jednoliatych okuliarov kvôli obrovskej šošovke skvelo ochráni naše oči pred škodlivým UV žiarením.

Tento typ okuliarov je naozaj originálny, pretože v sebe nesie trošku futuristického štýlu. Jednoliate okuliare si obľúbili napríklad Kim Kardashian, Nicki Minaj alebo Gigi Hadid.

Hľadáte tieto jednoliate štýlovky? Možno vás milo prekvapia slnečné okuliare DIOR.

Dior ADDICT1 RHL – zdroj: DUOS.sk

Okrúhle okuliare

 Sú úzke alebo jednoliate okuliare pre vás príliš extravagantné? Obľubujete skôr oblé tvary? Potom sa nebojte siahnuť po klasických okrúhlych šošovkách. Sú stále trendy. Ak však máte okrúhlu tvár, tento druh okuliarov si nevyberajte. Len by zvýraznil vaše okrúhle črty tváre.

Jedinečné lenonky milovali svetové hviezdy v 50. rokoch a ich popularita nevymizla do dnešného dňa. Tento druh zbožňujú celebrity ako Beyonce, Justin Bieber, sestry Olsenové, Johnny Depp, Miley Cyrus.

Cartier CT0022S 002 – zdroj DUOS.sk

 

Vylepšené pilotky

Možno tomu neuveríte, ale pilotky patria k najstarším modelom okuliarov. Boli vynájdené už v 30. rokoch, pôvodne pre pilotov. Dodnes patria k najobľúbenejším okuliarom po celom svete. Zbožňujú ich obyčajní smrteľníci i slávne hviezdy. Sú naozaj skvelým módnym doplnkom, pretože sa hodia takmer každému.

Módnym trendom pre rok 2019 sú vylepšené pilotky, ktoré majú oproti klasickým pilotkám napríklad väčšie šošovky, popripade špeciálne zdobený rám. Ak však hľadáte starú dobrú klasiku, slnečné okuliare Ray-Ban budú pre vás to pravé orechové. 

Marc Jacobs MARC 268/S M4R – zdroj: Duos.sk

Sú tieto modely pre vás málo extravagantné? Nebojte sa experimentovať. Ak chcete byť dobre zapamätateľný, vyskúšajte pri jednotlivých modeloch farebné rámy alebo šošovky. Nezabúdajte však, že slnečné okuliare nie sú len módnym doplnkom. Slúžia tiež ako ochrana pred slnečným žiarením. Vyberajte si teda nielen podľa dizajnu, ale dbajte aj na značku.

Zdroj titulky: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý