Toto je 5 zaručených spôsobov, ako rozpoznať nepravý diamant

Jednou z najčastejších otázok je, ako rozoznať pravý diamant od falošného kameňa? 

Reyne Hirsch, odborníčka na dekoratívne umenia 20. storočia a konzultantka pre celosvetový on-line trh Lofty, hovorí, kedy je diamant skutočný a kedy je dobré ukázať ho odborníkovi.

Či už to sú klenoty, ktoré ste zdedili, alebo ste niečo našli v garážovom výpredaji, veľmi jednoducho si dané prvky viete otestovať sami doma. Môžete totiž zistiť, že náhrdelník, ktorý považujete za lacnú bižutériu je v skutočnosti vzácny klenot.

Prinášame vám 5 jednoduchých spôsobov:

Lupu si dnes môžete kúpiť takmer všade. Umožní vám priblížiť usporiadanie vášho klenotu.

Väčšina diamantov pochádza z prírody, to znamená, že v uhlíku by ste mali spozorovať zopár nedokonalostí. Falošný kameň by bol dokonalý, úplne dokonalý. Niektoré kamene vyrábané v laboratóriách vyzerajú cez lupu naozaj dokonale, a preto by ste mali byť veľmi opatrní pri kúpe takéhoto kúsku. Môže to však byť zároveň stopou, ktorá vás navedie k vyhľadaniu odborníka.

Všímať by ste si mali aj okraje diamantu. Keď sa pozriete na diamant cez lupu, ten pravý bude mať ostré hrany a ten falošný ich bude mať zaoblené.

Napokon si je treba všímať aj montáž a leptanie. Zamerajte sa aj na okolitý kov, pretože ak je pozlátený alebo strieborný, je pravdepodobné, že to nebude diamant. Tu si treba položiť kritickú otázku: “Prečo by taký krásny a drahý kameň vsadili do takého škaredého kovu?!” Väčšina pravých diamantov je vsadená do zlata alebo platiny.

Zamerajte sa aj na jeho samotné vsadenie. Ak sa zdá byť nekvalitné, pravdepodobne nepôjde o pravý diamant.

Ide o jednoduché testy, pretože diamanty sú jednými z top materiálov sveta a nepoškriabe ich ani drsný povrch.

Dýchnite na diamant rovnako ako na kúpeľňové zrkadlo. Faošný diamant sa zahmllí, no ten pravý nie, pretože neudržiava teplo.

Spôsob, akým diamanty odrážajú svetlo je jedinečný. Vo vnútri je diamant žiarivo sivý až biely, zatiaľ čo mimo odráža klenot farby dúhy. Vo vnútri falošného diamantu uvidíte farby dúhy.

Ľudia si mylne myslia, že diamanty by mali žiariť ako dúha, no nie je to tak. Možno sa zaiskria farbou, ale viac vidíme práve šedú. Diamanty spôsobujú lámavosť a ohýbanie svetla. Sklo, kremeň a zirkón môžu napodobniť diamant, avšak majú oveľa menšie indexy lomu.

Posledným testom je položiť klenot na noviny. Cez pravý diamant text nebude čitateľný, no cez falošný áno.

Zdroj: businessinsider.com

 

 

 

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý