Titulom „office roka“ sa pýši interiér spoločnosti Profesia

Interiér spoločnosti Profesia sa stal laureátom architektonickej súťaže, ktorú organizovala realitná spoločnosť CBRE. Za kvalitným návrhom týchto kancelárií stoja Marek a Martina Rudohradskí. Interiér využíva mnohé moderné prvky a odkazuje na slovenské tradície.

Profesia je technologická spoločnosť, ktorá sa prioritne zameriava na produkty a služby určené pre trh práce. Na základe webových nástrojov a portálov pomáha ľuďom nájsť si prácu či možnosti sebarealizácie. Týmto poslaním sa inšpirovali aj tvorcovia interiéru tejto spoločnosti. Sídlo firmy Profesia sa nachádza v novostavbe Panorama Business II v Bratislave.

V dizajne interiéru sa odráža rôznorodosť pracovných profesií, ktoré ponúka spoločnosť prostredníctvom svojej platformy. Objavuje sa v ňom totiž široké spektrum farebnosti a moderných prvkov. Rozmanitú farebnosť využili aj pri realizácii jednotlivých kontrastných meeting roomov. V návrhu si tvorcovia zakladali aj na slovenskom pôvode firmy. Tvorcovia do priestorov zakomponovali zjednodušené opakujúce sa tvary „X“, ktoré majú odkazovať na tradičný čičmanský vzor.

Priestoru dominuje veľká zasadacia miestnosť, prepojená veľkoformátovým bezrámovým zasklením s hlavným vstupom. Steny zasadačky tvoria otočné lamely v typických žltých a oranžových odtieňoch spoločnosti. Foyer slúži ako kontinuálny verejný priestor a prepája ďalšie kancelárske miestnosti. V blízkosti zasadačky a hlavného vstupu sa nachádza recepčný pult špirálovitého tvaru, inšpirovaný logom firmy. Vedľa verejného priestoru sú umiestnené kuchynky so sedením a výhľadom na mestskú časť. Na opačnej strane sa zas nachádza oddychová zóna s výhľadom na hrad a Národné divadlo. Rozsiahle panorámy ponúkajú aj vysoké okná so sedením na parapete.

Foto: Vladimír Shumilov

Chodby celého priestoru, či už smerujúce k rôznym oddeleniam alebo kanceláriám, sú lemované vzorom X s podsvietením v červenej farbe. Tento vzor zjednocuje dizajn interiéru do jednotného celku. Čo sa týka samotných kancelárií, autori v nich využili jednoduchú farebnosť bielej farby v kombinácii s jemnými tónmi. Na zútulnenie priestoru autori návrhu využili drevo na pracovných doskách. Veľký dôraz kládli aj na doplnenie priestoru rastlinnou výzdobou.

Interiér ako celok svojou farebnosťou i rôznorodosťou má vytvárať jednotný výraz reprezentujúci hodnoty spoločnosti Profesia. Priestor neponúka len priaznivé pracovné prostredie, ale aj oddych v neformálnych oddychových zónach.

ZdrojBuďte prvý