Tipy, ako nosiť staré trendy štýlovo

Iste ste si všimli, že niektoré kúsky oblečenia sa neustále vracajú. Vo svete módy môžete  nájsť veľa výhod. Aké? Napríklad, ak skombinujete všelijaké možné veci a viete ich nosiť vkusne, vznikne z toho úžasný outfit. Staré kúsky, ktoré sa momentálne nenosia, zmiešajte s niečím, čo je IN! A ked’ sme pri starých veciach, pamätajte si jedno pravidlo. Nikdy nevyhadzujte oblečenie, čo nie je  momentálne  štýlové. Móda je ako začarovaný kruh, má neustály comeback. Dosť už bolo ale slov, pod’me sa pozrieť na kúsky, na ktoré si spomenie vaša mama i babička.

Strapce

Kde všade ich môžete nájsť? Ako prví vás napadnú asi Indiáni. Ako deti sme mohli imitovať nosenie strapcov pri pozeraní filmu Winnetou. Otcovia mohli nadobudnúť motiváciu pri rock ’n’ roll. Vtedajšou ikonou bol motorkár Dennis Hopper s rebelským štýlom a typickou hnedou bundou so strapcami. Niektorí možno spomínajú na časy hippies. Tí nosili farebné a korálkové strapce. Za idol bol považovaný hudobník Jimi Hendrix, ktorý bol hlavnou hviezdou na festivale vo Woodstocku.  Kombinácia, ktorou nič nepokazíte, môže byť napríklad strapcovitá sukňa spojená s blúzkou vkusným opaskom, ktorú spestríte menšou kabelkou a lodičkami.

 

street-style-spring-trend-2015-fringe-looks-4

Rifľovina

Každá žena by mala vlastniť minimálne jedno oblečenie z tejto látky. Samozrejme asi nikomu nechýbajú v šatníku rifle. Skúsili ste ale už vašu skriňu obohatiť o riflovú bundičku či vestu? Nie? Tak na čo ešte čakáte?

Na to, aby ste boli vždy štýlové, by ste si mali pamätať jedno pravidlo: nikdy nemať na sebe viac ako dva rifľové kúsky. Menej je niekedy viac. Ideálne kombinácie sú rifle s bundou a základnými doplnkami. Zaujímavá možnosť je tiež rifľová blúzka s bundou, obohatená o nápadnú šatku či šál, ktorá outfit skrášli.

Vedeli ste, že rifle boli pôvodne používané len pracovníkmi a až v 50. rokoch minulého storočia sa stali obľúbené medzi teenagermi, vd’aka ktorým sa dnes nosia?

 

87450, NEW YORK CITY, NEW YORK- Saturday November 24, 2012. Victoria's Secret model Miranda Kerr holds onto her hat in windy New York City as she goes out and about with her little dog friend Frankie. Photograph: © PacificCoastNews.com **FEE MUST BE AGREED PRIOR TO USAGE** **E-TABLET/IPAD & MOBILE PHONE APP PUBLISHING REQUIRES ADDITIONAL FEES** LOS ANGELES OFFICE: +1 310 822 0419 LONDON OFFICE: +44 20 8090 4079

Ak vás už nudí nosenie riflí, overály môžu byť potom to pravé orechové. Výhodou je, že v nich omládnete, teda budete pôsobiť dievčenským dojmom. Ďalším benefitom je, že nerobí problém ich skombinovať s čím len chcete! Pre tie, ktoré chcú pôsobiť mladšie, odporúčam kombináciu s čipkovaným alebo vzorovaným tričkom. Nebojte sa vsadiť na výraznejšie, veselšie farby. Pre ženskejší a luxusnejší štýl vyskúšajte doplniť overál o smart sako, vysoké podpätky a výraznejšie doplnky.

Overalls-For-Women-11

Tričká po pupok

Poznajú hlavne teenagerky z 90. rokov. Dnes ich vidíme naozaj všade a veľmi pekný image vznikne kombináciou s rifľovou bundičkou či sakom. Pri nosení sa budete cítiť sexy. Ak chcete zapôsobiť decentnejšie, nemusíte mať odhalené celé brucho. Viete, že je množstvo kraťasov a sukien nad pás, pri ktorých budete mať odhalenú len časť pokožky a stále budete trendy.

talon-printing-short-sleeve-t-shirt

Maxi šaty

Sú nielen veľmi pohodlné, ale aj univerzálne. Dajú sa pod ne dokonale skryť vaše krivky, v chladnejších dňoch vám nebude zima a dajú sa bezproblémovo nosiť napríklad s kabátikom, rifľovou bundou, menčestrovým sakom, dlhším karigadom, pohodlným svetríkom a nič nepokazíte, ak pridáte vkusný opasok. Ked’že dlhé šaty či sukne patria medzi hippies kúsky, obohaťte outfit o kvetovanú čelenku. Nie nadarmo Scott Mckenzie spieva: “If you are going to San Francisco, be sure to wear some flowers in your head.”

bag-beautiful-bun-clothes-Favim.com-1838535


 

Zdroje: thefasiontag.com, godfatherstyle.com, wardrobellooks.com, us.sein.com, favim.comBuďte prvý