Ake hodinky nosia riaditelia najsilnejších spoločností sveta?

Pre mnohých ľudí už náramkové hodinky dávno neplnia len funkciu oznamovania času.  Hamilton Powell, CEO riaditeľ spoločnosti Crown & Caliber, ktorá sa zaoberá predajom luxusných hodiniek, vraví, že hodinky sú najlepším spôsobom k prelomeniu ľadov. Podľa neho dokáže prísť v cudzom meste k neznámemu človeku a spriateliť sa s ním na základe dvoch slov: “Pekné hodinky!”

Dodáva, že hodinky vypovedajú o človeku naozaj veľa, najmä o tom kto ste a čo všeobecne preferujete. Totižto muž, ktorý nosí značku HUBLOT je veľkým protikladom muža s jednoduchými  oceľovými hodinkami  ZENITH na zápästí.

Spoločnosť Crown & Caliber skomentovala náramkové hodinky piatich CEO riaditeľov najsilnejších spoločností sveta.

Doug McMillon, CEO Walmart

Vo veku 50 rokov je najmladším výkonným riaditeľom zo zoznamu. Od februára 2014 sa stal prezidentom a výkonným riaditeľom spoločnosti Walmart. Predtým ako sa dostal na túto pozíciu bol prezidentom a výkonným riaditeľom spoločnosti Walmart International, rýchlo sa rozvíjajúceho a rastúceho segmentu celkových operácií spoločnosti Walmart.  Túto spoločnosť navštevuje každý týždeň takmer 260 miliónov zákazníkov v 11 529 obchodoch a na e-shope.  Walmart je tiež najväčším zamestnávateľom na svete s viac ako 2,3 miliónmi pracovníkov. V roku 2016 dosiahol jeho celkový zisk výšku 481,1 miliardy dolárov.

Citizen Skyhawk A-T JY0000 – 53E,  $479 

McMillon nosí Skyhawk a niet divu, že hodinky, ktoré sa predávaajú za 479 dolárov je možné zakúpiť na internetovej stránke spoločnosti Walmart.

Citizen Skyhawk A-T JY0000 - 53E

Citizen Skyhawk A-T JY0000 – 53E

Jeffrey Immelt, CEO General Electric

Jeffrey Immelt je generálnym riaditeľom priemyselného giganta General Electric už viac ako 16 rokov.  Profil jeho spoločnosti hovorí, že je jedným z najlepších svetových generálnych riaditeľov a odkedy začal zastáva aktuálnu funkciu je jeho spoločnosť označovaná za najobľúbenejšiu americkú spoločnosť, a to konkrétne v prieskume vedenom spoločnosťou Fortune. So zatiaľ maximálnou hranicou 250 miliárd dolárov je spoločnosť General Electric jednou z najväčších verejných firiem na svete. V roku 2016 ich celkové výnosy predstavovali sumu 123,7 miliárd dolárov.

Breitling Chronospace Military, $6.650

Odborníci zo spoločnosti Crown & Calibre identifikovali Immeltove hodinky ako Breitling Chronospace. Predávajú sa za 6 130€.

Breitling Chronospace Military

Mark Fields, CEO Ford

Mark Fields je od júla 2014 prezidentom a výkonným riaditeľom spoločnosti Ford Motor Co. Podľa profilu jeho spoločnosť, odkedy prevzal vedenie, presedlala do nových príležitostí ako sú silné autá, či analytika. Ford je jedným z najväčších výrobcov automobilov. Ford F-150 je najobľúbenejším vozidlom USA.

Mark Fields

Mark Fields

Jaeger LeCoultre Master Reserve de Marche Q1488104 – 9 350 dolárov

Podľa webovej stránky vskutku luxusného bazára sa hodinky Jaeger LeCoultre dajú kúpiť za 9 350 dolárov. V súčastnosti však nie sú dostupné. 

Jaeger LeCoultre Master Reserve de Marche Q1488104

Tim Cook, CEO Apple

S trhovým limitom nad 700 miliárd amerických dolárov je spoločnosť Apple najhodnotnejšou spoločnosťou na svete.  Na čele stojí Tim Cook, ktorý prevzal funkciu generálneho riaditeľa v roku 2011. Počas svojho pôsobenia zvýšil hodnotu akcií spoločnosti o viac ako 175 percent.

Apple Watch – 269 dolárov

Málokedy ho vidíme bez jeho Apple Watch. Zakúpiť si ich môžete na webových stránkach spoločnosti Apple. Cena začína od 299 €.

Akio Toyoda, CEO Toyota

Akio Toyoda je prezidentom Toyota Motor Corp., najväčšej automobilky na sveta a túto pozíciu zastáva od roku 2009. Predtým bol v  roku 2000 vymenovaný do predstavenstva a povýšený na výkonného viceprezidenta v roku 2005. Za posledný rok  zarobila spoločnosť Toyota 19 miliárd dolárov, čo znamená šesť percentné navýšenie oproti roku 2015.

Akio Toyoda

Patek Philippe Calatrava 5119G – 21 500 dolárov

Toyoda bol s nimi zachytený hneď niekoľkokrát. Tieto hodinky sa predávajú v priemere za 21 000 dolárov.

Patek Philippe Calatrava 5119G

Zdroj: businessinsider.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!1 Comment

  • Odpovedať december 4, 2017

    ppp

    Walmart mal obrat za 2016 482mld, nie zisk.