Tento súkromný ostrov má len jediný apartmán!

Vzrušujúce exkurzie sú oveľa exkluzívnejšie, keď ich prežívate v súkromí spoločne so svojim partnerom. A to v ,,osamelom“ jedinečnom stredisku.

Fitness tréner Jim Worthington mal v súvislosti s narodeninami svojej priateľky len jedinú túžbu. A to osláviť jej narodeniny niekde v súkromí. Taktiež tvrdí, že sa jednalo o okrúhle 30. narodeniny,  takže chcel byť výlučne len s ňou.

Preto sa rozhodol rezervovať pobyt na Gladden Private Island pri pobreží Belize, ktorý funguje už od decembra. Apartmán zahŕňa vilu a dve spálne. Jim s úsmevom tvrdí, že sa môžete prejsť od jedného konca k druhému a to celé vám zaberie pol hodinu. Podľa jeho slov, sa cítil ako Robinson Cruso pretože ani nevnímal, že sa tam nachádza nejaký personál.

Spolu so svojou priateľku si užívali spoločné súkromie pri okraji vedeli takmer bez slov. Jim tvrdí, že je to skutočne nádherné miesto, a obaja si želajú aby bol ostrov pravidelne navštevovaný.

Ostrov môže byť zaujímavým riešením. Ako prázdninová vila, ale aj súkromný hotel s plným obsadením personálu, ktorý je pripravený plniť ,,želania“ páru. Je možné si rezervovať pobyt ako all-inclusive alebo od 2950 dolárov za jednu noc.

Hostiteľom HGTV Island Hunters je Chris Krolow, ktorý sa za uplynulých 20 rokov venoval prenajímaniu a predajú privátnych ostrovov. Tvrdí, že tento ostrov je jeho dieťa.  Tento nápad spočíval vo vytvorení skvelého hotela pre páry.

Tento apartmán sa nachádza na niekoľkých mangrovových ostrovov, pár kilometrov od pobrežia Belize. Gladden je dostupný z hlavného mesta Belize City. Odkiaľ je možné sa dostať pol hodinovou cestou vrtulníkom priamo do rezortu.

Pobrežie je obkolesené súostrovím s viac ako 400 koralovými ostrovmi ponorenými do krištáľovo modrej vody, ktoré  vyzerajú podobne ako  Maledivy.

Krolow tvrdí, že práve táto časť je mimoriadne nádherná a farba ako aj priezračnosť vody je taká ako nikde inde na planéte. Podľa jeho slov má destinácia  dva ostrovy, a na menšom má potrebné vybavenie, aby hostia cítili potrebné súkromie. Tiež sa tu nachádza personál, ktorý je tvorený dvoma pármi, pričom ich úlohou je starostlivosť o prípravu jedla. Medzi nimi sa nachádza aj certifikovaný kuchár Le Cordon Bleu. A apartmán ponúka aj mnohé bezplatné benefity, akými sú kúpeľné procedúry a masáže.

Hotel tiež zahŕňa menšie varovné svetlá, ktoré slúžia ako výstraha pred tým, aby personál prichystal prekvapenie, keď nie je žiadané.

Gladden má dve spálne ale pritom môže ubytovať štyroch návštevníkov. Zaujímavosťou je, že až 70%  objednávok  tvoria páry ako Worthington a Levins, ktorí niečo oslavujú alebo im do života prišla iná významná udalosť.

Ostatnými destináciámi sú aj Little Peter Oasis, ktorý stojí 4995 dolárov za štyri noci. Rovnaká cena je aj v Belize, ktorá ponúka ubytovanie tiež pre štyroch hostí.

Cheval Blanc Randheli  má na súostroví Maledivy vidiek, a taktiež prevádzkuje vlastnú vilu. Má k dispozícii až tridsať zamestnancov, ktorí vás budú buď rozmaznávať alebo ignorovať, záleží to od toho, čo vyžadujete.

Zdroj článku: Bloomberg

Autor fotografie: Benedict KimBuďte prvý