Technews: Od novej nadupanej grafiky až po miliónový biznis týždňa

Človek sa pár krát vyspí a nestačí sa čudovať, čo všetko medzitým priniesol svet techniky a a informačných technológii. Za pozornosť určite stoja …

Miliónový Shazam
Americká technologická spoločnosť Apple sa dohodla prevziať aplikáciu pre rozpoznávanie hudby Shazam. Nezverejnila však finančné podmienky transakcie. Technologický server TechCrunch ale už minulý týždeň uviedol, že Apple by mohol zaplatiť vyše 400 miliónov dolárov. Shazam umožňuje užívateľom prostredníctvom mikrofónu inteligentného telefónu identifikovať hudbu hrajúcu v jeho okolí. Firma aplikáciu vníma ako vhodný doplnok jej služby Apple Music pre streamovanie hudby a pomôže užívateľom objavovať nové pesničky (ČTK)

 

Nvidia Titan V: najsilnejšia a najdrahšia grafická karta pre PC
Karta je postavená na najnovšej architektúre Volta na 12-nanometrovej technológii FFN a pozostáva z 21,1 miliárd tranzistorov. Novinkou je nielen plné zvládanie náročných videohier, ale aj práca s umelou inteligenciou a systémami strojového učenia. Takže ak pred tréningom AI komplexný proces trval týždeň, teraz to bude trvať 1-2 dni. NVIDIA Titan V poskytuje výkon 110 teraflopov. Množstvo video pamäte štandardného HBM2 s 3072-bitovým rozhraním je 12 GB.  Využíva grafický procesor GV100 a používa 5120 CUDA jadier. Základná frekvencia je 1200 MHz (v režime Boost – 1455 MHz), frekvencia pamäte je 850 MHz. Grafická karta má tri DisplayPorty a jeden konektor HDMI. Má však svoje nároky na zdroj, ktorý sa odporúča s výkonom 600 W. A nakoniec sa patrí uviesť aj cenu, tá je 3000 €.  (NVIDIA)

Citlivejšia protéza rúk tu ešte nebola
Ľudia s amputovanými rukami majú teraz lepšiu šancu sa vrátiť do plnohodnotného života. Protetická ruka vyvinutá vedcami z Technického inštitútu v americkej Georgii umožňuje vykonávať zložitejšie pohyby s prstami. Princíp je založený na prenose elektrických impulzov pomocou senzorov zo svalov na príkaz k pohybu do umelej končatiny. Systém umožňuje predvídať pohyb prstov na základe predchádzajúcich pohybov. Podľa výrobcu sa nejedná o dokonalé nahradenie končatiny a systém potrebuje ešte doladiť, ale je to rozhodne krok vpred pre telesne postihnuté osoby. Premiéra prototypu sa konala s pomocou hudobníka Jasona Barnesa, ktorý v roku 2012 prišil o pravú ruku. Jason si tak mohol prvýkrát po amputácii zahrať na klavíri.

 

Muži sú v ochrane súkromia dôslednejší
Analýza správania mužov a žien na internete, v aplikáciach a technológiach dokazuje, že muži trikrát častejšie ako ženy zabezpečujú svoje počítače, telefóny, účty na sociálnych sieťach a iné profily heslom. Ženy potom veľmi často chybujú v tom, že používajú ako heslo partnerovo meno. Skoro štvrtina užívateľov internetu používa rovnaké heslo na všetky stránky, profily, aplikácie a prístroje, čo experti na zabezpečenie považujú za tú najväčšiu chybu. Rovnako tak je chybou používať rovnaké heslá v trvaní niekoľkých rokov. Potom sa nemožno čudovať, že útoky hackerov sú tak úspešné. Ľudia im prácu veľmi uľahčujú. „ľudia  by si mali svoje heslá pritom meniť každých 90 dní…. Bohužiaľ výskumy dokazujú, že stále najpoužívanejšími heslami sú 12345 a 123456789,“ uviedol americký expert na zabezpečenie Bill Burr v rozhovore pre denník Wall Street Journal.

Zdroj: cas.adam.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý