Svetový developer HB Reavis investoval milióny do Cambridge Innovation Center

Jeden z najväčších komerčných developerov, HB Reavis, sa stal investorom nového Cambridge Innovation Center. Spoločnosť má viacero významných projektov po celom svete, pričom jeden z nich sídli aj v Bratislave. S vedením spoločnosti sa spája Ivan Chrenko, jediný Slovák v rebríčku najbohatších ľudí planéty.

Svetový developer HB Reavis rozširuje svoje pôsobenie a do nového Cambridge Innovation Center (CIC) investoval 58 miliónov dolárov (47,119 mil. eur). Financie má centrum následne využiť na rozšírenie siete inovačných campusov z oblasti vedy a techniky po celom svete. Tieto campusy sú zamerané na začínajúce podniky a startupy, pre ktoré vytvárajú priaznivé podmienky na rozvíjanie svojich podnikateľských plánov. Okrem toho bude môcť CIC financovať aj laboratória, priemyselné centrá a zlepšiť pracovné priestory.

Posted by HB Reavis on 2. február 2018

CIC má do budúcna aj ďalšie plány. V poľskej Varšave plánuje v roku 2020 otvorenie ďalšieho campusu, ktorý má mať rozlohu viac ako 13 000 m2. Poľsko tak vďaka svojmu hospodárskemu rastu získa lepšie podmienky pre svoj rozvoj. Spoločnosť sa na novom priestore plánuje zamerať najmä na oblasť energie, biotechnológií, digitálnych technológií a sektor nových materiálov. Campus má sídliť v najvyššom mrakodrape Európy, ktorý bude stáť hneď vedľa Varšavskej vlakovej stanice. Nehnuteľnosť sa bude volať Varso Place a bude mať výšku 310 metrov.

A je to vonku. Vo Varšave postavíme najvyššiu budovu v Európskej únii navrhnutú svetoznámym architektonickým štúdiom…

Posted by HB Reavis on 11. január 2017

 

Marian Herman, CEO spoločnosť HB Reavis, v projekte vidí potenciál. „Naše spojenie s Cambridge Innovation Center priamo podporuje našu stratégiu partnerstva s najlepšími odborníkmi na oblasť inovácií a pracovné priestory na svete, ktorí ponúkajú vynikajúce pracovné riešenia pre firmy všetkých veľkostí. CIC so svojim tímom špičkových odborníkov do nášho portfólia dokonale zapadlo“, povedal Herman vo svojom vyhlásení.

Rovnako aj CIC uvítalo rozhodnutie strategického investora. Vďaka nemu totiž môže pripojiť k centrám v Tokiu, Miami a Bostone aj ďalšie pobočky. „Tešíme sa na spustenie CIC vo Varšave ako prvého z mnohých spoločných projektov, ktoré sú určené na zapojenie podnikateľských ekosystémov a vytváranie inovačných areálov v celej Európe,“ vyjadril nadšenie z projektu CEO spoločnosti.

 

Zdroj: startitup.sk

Zdroj titulnej fotografieBuďte prvý