PG Bugatti: Najľahší mestský bicykel poistený nemeckou kvalitou

Spoločnosť Bugatti nie je pevne upätá len na výrobu špičkových automobilov. Svoju pôsobnosť rozšírila aj na rôzne jazdecké nástroje, kožené predmety a doplnky, ktoré vyrába v tej najvyššej kvalite. Rozšírenie jej sortimentu zasiahlo aj oblasť dvojkolesových tátošov.

Počas niekoľkoročnej existencie spoločnosti Bugatti bolo otázkou času, kedy sa začne venovať aj výrobe luxusných bicyklov. Bicykle sú v súčasnosti horúcou komoditou, najmä vďaka svojim ekologickým výhodám. A rovnako ako drahé hodinky, kamery, hi-fi zariadenia, kancelárske potreby a ďalšie typicky „chlapské“ hračky, radia sa medzi žiadané luxusné komodity.

Najľahší mestský bicykel poistený nemeckou kvalitou

Dnes prináša Bugatti pre moderných cyklistov unikátnu novinku, samozrejme, s minimálne päťcifernou cenovkou. Bicykel vytvorený automobilkou Bugatti kombinuje čistý dizajn a skvelé technické vlastnosti. Vyrobený pod licenciou nemeckej spoločnosti PG Techniques ho výnimočným nerobí len meno spájané s luxusnými automobilmi. Automobilka sa postarala o vzhľad bicykla, PG zas o výrobu a vývoj vozidla. Bicykel PG Bugatti neváži viac ako päť kilogramov, vďaka čomu si získal prívlastok „najľahšieho mestského bicykla na svete“.

„Mali sme víziu vytvoriť neprekonateľný bicykel, porovnateľný s luxusným automobilom: neprekonateľný v dizajne, remeselnom majstrovstve aj výkone. Sme veľmi radi za to, že spoločnosť Bugatti podporila túto víziu a sme hrdí na to, že sa naše meno nesie na tomto netradičnom produkte, vytvorenom spojením dvoch značiek, “ vyjadril sa k spojeniu známych značiek Manuel Ostner, CEO spoločnosti PG.

Inšpiráciou nového vozidla bol Ettorov model

Bugatti bike je vyrobený v limitovanom počte 667 exemplárov – limitovaná výroba je pre túto značku už tradíciou. Jeho dizajn je inšpirovaný originálnym bicyklom vyrobeným zakladateľom spoločnosti Ettorom. Nový model je vyrobený z viacerých odľahčených kovov – z karbónu, titánu a hliníka. Na 95% je tvorený práve z karbónu, vďaka čomu sa vyznačuje tak ľahkou konštrukciou. Rám bicykla je hrubší ako u tradičných bicyklov preto, aby mohol poskytovať maximálnu aerodynamiku a dobrú ovládateľnosť. Tmavý dizajn je doplnený o modré tóny, ktoré môžeme nájsť na ráme bicykla, kolesách, reťaziach i najmenších detailoch.

Samozrejmosťou je úprava konkrétneho bicykla podľa požiadaviek zákazníka. Úpravy budú vykonávané v PG Bugatti showroome vo Weinstadte. Môžu zahŕňať napríklad zmenu farby karbónového rámu, zmenu kože na detailoch či doladenie farieb podľa vlastného výberu.

Bicykel je však nutné si dopredu objednať. Jeho cena sa pohybuje okolo 39 000 dolárov. Našťastie pre milovníkov luxusných cestných bicyklov, spoločnosť Bugatti už začala prijímať objednávky. Čo si tak jeden zarezervovať? 🙂

Zdroj fotografiíBuďte prvý