Superjachta Silver Fast precestuje na jedno natankovanie viac ako 8 000 kilometrov

Luxusná jachta Silver Fast sa zaradila medzi najrýchlejšie jachty na svete s efektívnym využitím paliva. Jej výnimočnosti zodpovedá aj jej cena – 90 miliónov dolárov.

So svojím hliníkovým motorom patrí medzi najrýchlejšie jachty na svete – dokáže sa plaviť s rýchlosťou až 50 kilometrov za hodinu. Motor jachty pracuje s palivom skutočne efektívne – na jedno doplnenie dokáže precestovať vzdialenosť z Austrálie do Európy.

Superjachta má dĺžku 77 metrov, pričom pozostáva z troch hlavných podlaží. Všetky sú vybavené vkusným a štýlovým zariadením. Nechýba tu ani sauna, jacuzzi, wellness, posilňovňa, outdoorové kino či lodný bar.  Na jachte môže byť ubytovaných naraz 18 hostí v 8 samostatných kajutách. Pre majiteľa jachty je určený veliteľský apartmán s osobitnými mramorovými kúpeľňami pre muža a pre ženu. Majiteľ si tiež môže užívať súkromnú terasu a externú jedáleň. Okrem iného Silver Fast ponúka priestor pre pristátie helikoptéry na helipade v prednej časti.

Foto: www.ybw.com

Silverfast však nie je len ďalším z radu luxusných vodných dopravných prostriedkov. Jeho pridanou hodnotou je aj eko-priateľský dizajn. Jachta sa dokáže prepnúť do „nočného módu“, vďaka čomu sa loď plaví potichu a bez vibrácií. Navyše sa vďaka svojej výške môže plaviť aj na miestach, kam sa iné jachty kvôli svojej veľkosti nedostanú.

Pre boháčov, ktorí si potrpia na súkromnú dovolenku vo forme plavby po oceáne, je dostupná za 90 miliónov dolárov. Nemusíte však zúfať – podľa charterovej webovej stránky si ju môžete prenajať „len“ za 675 000 eur za týždeň.

Zdroj fotografií,

ZdrojBuďte prvý