Starostlivosť o nohy a chodidlá nikdy nepodceňujte

V mladosti sme nevenovali príliš veľkú pozornosť starostlivosti o svoje nohy. Vlastní rodičia nám hovorievali, že ak zanedbáme starostlivosť o pokožku, v dospelosti sa nám to vráti. Mnohí z nás len mávli rukou a danú situáciu neriešili. Až s odstupom času zistili, že rodičia mali predsa len pravdu.

Bradavice, kurie oká

Venujeme sa natieraniu tváre, ale popritom zabúdame, že aj naše nohy potrebujú hydratovať. Myslite na to, že starostlivosť o nohy nikdy nesmiete podceniť. Nemáme na mysli len laserovú epiláciu nôh. Predovšetkým chceme upozorniť na to, že keď si budete pravidelne krémovať svoje nohy a chodidlá, vyhnete sa dehydratácii pokožky a zabránite tomu, aby sa vám vytvárali otlaky, kurie oká a začali vznikať bradavice. Vznik bradavíc/ kurieho oka síce 100% neovplyvníte. Je to vírusové ochorenie, ktoré sa prenáša cez otvorenú ranu. Ak však budete pokožku pravidelne krémovať a všímať si zmeny, zabránite rozšíreniu tohto vírusu a vyhnete sa naozaj extrémne silným bolestiam.

Nič nepodceňujte. Následky môžu byť ešte horšie

Keď raz podceníte kurie oko a bradavicu, môžete zabudnúť na to, že si obujete dámske lakované lodičky, ktoré tak rady nosievate. V každej obuvi budete pociťovať neskutočnú bolesť, ktorá nebude chcieť prestať. Pomôcť vám môžu jedine len prípravky z lekárne alebo tekutý dusík, ktorý častokrát úplne neodstráni koreň bradavice.

Čo používať?

Každý večer si krémujte najmä chodidlá. Podľa potreby pokožku na stehnách a lýtkach. Odporúčame používať hydratačné pleťové mlieka, ktoré obsahujú colostrum, levanduľu, aloe vera a bambucké maslo. Pri natieraní pokožky si dávajte pozor, aby ste si nezachytili znamienko. Odstránenie natrhnutého znamienka musí riešiť jedine lekár, a to okamžite.Buďte prvý