Spoločnosť Tesla čelí vážnym, zisk ohrozujúcim, problémom

Nakoľko akcie spoločnosti Tesla vstúpili na trh, malí predajcovia sa smejú celou cestou do banky. 

Aj keď ich zisk vzrástol za týždeň na sumu 1,4 miliardy dolárov, ich akcie klesli o 14,6%, čo je doposiaľ najväčší trojdňový pokles od februára 2016, a to podľa údajov, ktoré zostavila analytická firma S3 PARTNERS. Tesla spolu s predajcami trpezlivo čakajú na kúpeľ vo vlastnej krvi ako bol tento. Napriek tomu, že akciová spoločnosť vzrástla do roka a do dňa až o 79 percent, v hre bolo 5 miliárd dolárov.

Záujem však v  skutočnosti dosiahol rekordnú výšku – 11 miliard dolárov ako približne v polovici júna, kým obchodníci zaujali správnu pozíciu. Od štvrtka podľa údajov S3 sa suma pohybuje stále okolo 9 miliárd dolárov.

Problémy spoločnosti Tesla sa začali v stredu, keď spoločnosť Goldman Sachs uviedla, že výrobná úroveň spoločnosti je na rovine. V dôsledku toho spoločnosť znížila svoj 12-mesačný cenový cieľ na Teslu zo 190 dolárov na 180 dolárov. Je to približne o 40% menej ako bola obchodná cena vo štvrtok. Problémy pokračovali tým, že spoločnosť Volvo oznámila, že všetky jej automobily vyrobené v roku 2019 budú buď úplne elektrické, alebo hybridné. Aj spoločnosť Jaguar chce v roku 2018 vyrobiť svoje prvé elektrické SUV, priameho konkurenta X modelu Tesla.

Aj sám generálny riaditeľ Elon Musk spochybnil svoju spoločnosť. Už v máji sa vyjadril, že majú vyšší trhový limit, než si v skutočnosti zaslúžia. Pesimistického názoru sa asi tak skoro ani nevzdá. S3 totiž vidí len malý záujem o stabilizáciu situácie v rozpätí 9-10 miliard dolárov.

Zdroj: businessinsider.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý