Spoločnosť Boeing ukázala ako si predstavuje komfortné cestovanie lietadlom

Letecká spoločnosť Boeing ukázala plánované vylepšenia interiéru v lietadlách novej generácie. Cieľom týchto inovácií je, aby bol dlhší let pre cestujúcich zábavnejší, pohodlnejší a menej vyčerpávajúci.

Najväčšou novinkou budú zakrivené obrazovky na strope lietadla, na ktorých sa bude premietať slnečná obloha s plávajúcimi oblakmi. Táto projekcia sa po čase zmení a ak sa vonku zotmie, na obrazovkách sa objaví nočná obloha plná hviezd, ktorá bude na pasažierov pôsobiť upokojujúco a po dlhšom lete nebudú takí vyčerpaní.

Ak by chceli vedieť, kde sa lietadlo v danej chvíli nachádza alebo by si chceli pozrieť nejaký film, môžu na to využiť sedadlo cestujúceho pred sebou, na ktorom bude zakrivený displej. Pokiaľ by sa chceli osviežiť nejakým nápojom, prídu k centrálnemu baru, pri ktorom ich obslúži barmanka. Za ňou sa na veľkoplošnej obrazovke budú premietať zábery z krajiny, do ktorej majú namierené, alebo informácie o lete.

Tieto služby budú môcť využívať cestujúci v business a prvej triede. V ekonomickej a klasickej triede ostanú ploché obrazovky. Ak by vás tieto možnosti omrzeli a chceli by ste si len poležať, sedadlo sa dá jednoducho sklopiť do vodorovnej polohy. Medzi jednotlivými triedami sa budú nachádzať posuvné dvere, ktoré budú siahať až po strop. Tieto vylepšenia nie sú ešte hotové a spoločnosť ich ukázala len v podobe počítačovej simulácie. Presný termín realizácie tohto projektu ešte nie je známy, takže dizajnéri môžu ešte prísť s ďalšími nápadmi, ako pasažierom spríjemniť únavný let.

 Buďte prvý