Spojenie prírody a moderného bývania: v lesoch za Prahou postavili exkluzívnu rodinnú vilu

Rodinný dom, za ktorého návrhom stojí liberecké štúdio Mjölk, postavili medzi stromami v lužnom lese za Prahou. Lesná vila s modernými prvkami je tak dôkazom, že moderná architektúra môže fungovať aj v spojení s prírodou.

Rodinný dom dokončili tento rok a jeho obytná plocha tvorí 322 štvorcových metrov. Jeho majiteľmi je manželský pár s dvomi deťmi, ktorý si vybral špecifické miesto stavby v lužných lesoch, neďaleko dediny. Architekti sa pri projektovaní vily inšpirovali najmä jej prostredím: “Prostredie domu bolo našou hlavnou inšpiráciou. Organický tvar strechy sa prepletá pomedzi stromy. Dolná časť je racionálnejšia a pri navrhovaní sme brali ohľad predovšetkým na fascinujúce výhľady do lesa.”

Luxusné bývanie v lese

Rozsiahla strecha z betónovo-kovovej konštrukcie zakrýva dve hlavné stavby domu. V prvej časti sa nachádza ateliér, hosťovská časť a garáž. Druhú časť tvorí plnohodnotný obytný priestor pre rodinu – nachádza sa tu obývačka, kuchyňa, pracovňa a rodičovská spálňa. Plochá architektúra strechy spája obe časti domu, pričom medzi nimi vytvára ďalší priestor na trávenie chvíľ vonku.

Nad strechou prečnievajú detské izby, ktoré ako jediné tvoria druhé poschodie vily. Obe detské izby ponúkajú svojim malým obyvateľom vlastný hygienický priestor a malé šatníky.

“Toto je náš dom. Zapasovaný v lese ako hríb. A my tu bývame ako Kremienok a Chocholúšik, užívame si výhľad do lesa. Občas ideme k moru, zasurfovať si, no vždy sa tešíme domov,” zhodnotili majitelia. Bývanie v zalesnenom prostredí prírody musí byť nepochybne čarovné a plné pokoja.

Pozrite si fotografie v galérii a presvedčte sa, že moderná architektúra dokáže byť funkčne spätá s prírodou.Buďte prvý