Skupina Swatch Group opúšta veľtrh BASELWORLD

Vôbec najväčši vystavovateľ bude chýbať na budúcoročnom medzinárodnom veľtrhu hodiniek BASELWORLD 2019. Túto informáciu potvrdil  generálny riaditeľ skupiny Swatch Group, Nicolas Hayek mladší, ktorá zastrešuje 18 hodinárských spoločností (Breguet, Blancpain, Omega, Longines, Rado a podobne ).

Hlavným dôvodom by malo byť uťahovanie opaskov. Swatch Group uviedla, že náklady na jeden ročník výstavy tvoria približne 50 miliónov švajčiarských frankov.

Vrátane prenájmu plochy, cestovania, ubytovania a stravovania pre zamestnancov/agentov.  Ďalším dôvodom je podľa Nicolasa Hayeka ml. nedostatok konzultácii s účastníkmi veľtrhu. Už začiatkom toho roka na tento problém upozorňoval Jean-Claude Biver, ktorý je zodpovedný za hodinársku devíziu skupiny LVMH ( Hublot, TAG Heuer, Zenith a Bulgari). 

Bohužiaľ, žiadne upozornenie nebrali vážne a pre skupinu, ktoréj patrí viac ako 33% z celkového podielu výroby švajčiarských hodiniek to bola posledná kvapka trpezlivosti. Podľa všetkých informácii tento problém pretrváva dlhšie obdobie, čo má za následok čoraz menší počet vystavovateľov. Na tomto ročníku za ich zúčastnilo len 650 značiek, čo je o polovicu menej ako bolo v roku 2017.

Aj keď v posledných rokoch trápi ekonomiku stagnácia, v hodinárskom priemysle je to práve naopak. Dopyt po luxusných hodinkách rastie. Od začiatku roka vývoz švajčiarských hodiniek vzrástol o 10,5%, čo predstavuje viac ako 10 miliárd frankov. 

Zdroj: titulkanzzas.nzz.ch

 

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý