Sirena 64 je nová motorová jachta z Turecka

Turecký výrobca Sirena Yachts predstavil na výstave v Düsseldorfe svoj prvý model 20-metrovej jachty. Druhý, menší model Sirena 56 spoznáme už čoskoro na výstave lodí v Miami. Sirena Yachts vyrába v rámci joint venture spoločne s talianskou značkou Azimut-Benetti.

Pre taliansku firmu bolo v Turecku vyrobených už niekoľko stoviek jácht, vrátane aktuálneho modelu Magellano 43. V dizajnovom štúdiu Frers Naval Architecture ju navrhli s dôrazom na priestranný interiér. Vďaka veľkým nádržiam na palivo a vodu s ňou možno absolvovať dlhé plavby. Dizajnové štúdio Spadolini zase vytvorilo v rámci 20-metrovej konštrukcie niekoľko nezávislých obývacích priestorov. Okrem apartmánovej kajuty o rozlohe 258 metrov štvorcových sa tu nachádzajú ďalšie dva salóniky s vlastnými kúpeľňami, plus jedna kajuta pre posádku. Miesto pri kormidle vpredu sa stane asi najobľúbenejším, nakoľko ponúka prekrásny výhľad.

Táto veľmi vydarená, kompaktná jachta pojme šesť osôb a dvoch členov posádky. Vo vnútri sa nachádzajú teplé a elegantné priestory. Veľké okná v kormidlovni a na hlavnej palube prepúšťajú množstvo prirodzeného svetla a to aj vďaka hardtop riešeniu s výklopným strešným oknom. Presvetlený obývací a jedálenský priestor  dopĺňajú svetlofarebné tkaniny a nábytok. Tmavé drevené podlahy a stropné akcenty vytvárajú pekné kontrasty. Sofistikovaným riešením je spodné LED osvetlenie.

Na hlavnej palube sú rozmiestnené lehátka s jedálenským kútom. Na zadnej palube je miesto poskytujúce tieň a ochranu vrátane ďalšieho jedálenského stola. Vďaka dvojici CAT C12.9 motorov, ktoré spolu produkujú 850 koní, dosahuje Sirena 64 maximálnu rýchlosť 27 uzlov. Plavba pri rýchlosti 16 uzlov je v porovnaní s  konkurenciou až o 20 percent energeticky účinnejšia. Základná cena tejto jachty sa pohybuje na úrovni 1,54 milióna EUR.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý