SIHH v roku 2020 bez Audemars Piguet a Richard Mille

Audemars Piguet

Dve značky, ktoré nie sú kontrolované Richemont, sa rozhodli výjsť z SIHH v roku 2020. Zatiaľ, čo sa sa často stávalo, že značky odchádzali z Baselworld a sťažovali sa na veľtrh (Swatch Group pred niekoľkými týždňami, Raymond Weil minulý týždeň), ženevská Richemont, ktorá kontruje Salon International de la Haute Horlogerie, alebo SIHH, kotvila v bezpečných vodách. Dnes je to už však inak.

Dnes je čas pre SIHH, aby čelila nezanedbateľným odchodom. Poľahčujúcou správou je, že to nie je tento rok, ako naznačil výkonný riaditeľ Francois-Henry Bennahmias v Le Temps. Audemars Piguet bude v SIHH ešte v roku 2019, objaví sa však naposledy.

„Edícia pre rok 2019 bude našou poslednou. Potom sa SIHH a Audemars Piguet vyberú rôznymi smermi,“ prezradil Bennahmias. Taktiež, namiesto spustenia noviniek v SIHH, Audemars Piguet chce rozšíriť novú kolekciu počas celého roka, aby vysvetlila svoj odchod z veľtrhu. Ako jeden zo zakladajúcich členov FHH (Fondation de la Haute Horlogerie), AP ostane v organizácii aktívnym.

  • Richard Mille predstavil celé hodinky zo zafíru, najdrahšie hodinky na svete

V rovnakom čase ďalšia nezávislá spoločnosť, Richard Mille, oznámila, že taktiež odíde  z výstavy v roku 2020. Nie je to prekvapením, keďže medzi značkami je blízke prepojenie (AP má podiel v RM). Hlavný dôvod naznačený RM je, že väčšina predajov sa uskutočňuje v mono-značkových butikoch, zatiaľ čo multi-značkoví predajcovia majú menší vplyv na predaje. Preto je potreba pre Richard Mille odhaliť na SIHH „nekorešponduje so stratégiou pre exkluzívnu a selektívnu distribúciu.“

zdroj fotografie: monochrome-watches.com

zdroj: monochrome-watches.com, zdroj titulnej fotografie: monochrome-watches.comBuďte prvý