Shangri-La At The Shard: Jeden z najlepších hotelov v Londýne

Tento hotel je jedným z najlepších v Londýne. Nachádza sa v najvychýrenejšej štvrti mesta a je najvyššou budovou v Európe. Panoramatické výhľady na celé mesto sú iba zlomkom toho, čo toto úžasné miesto ponúka. Poloha markodrapu priamo v centre štvrti London Bridge bola vybraná zámerne. Pred stáročiami sa tu nachádzali nevestince, bol to raj alkoholikov a bitky tu boli na dennom poriadku.

Dnes sa táto štvrť vyvinula do do podoby energického epicentra s možnosťou veľmi kultúrneho stravovania. V okolí hotela sa nachádza mnoho zaujímavých a vychýrených reštaurácií.

Ikonickú 95-poschodovú budovu navrhol slávny architekt Renzo Piano. Tento mrakodrap je vôbec prvým, ktorý patrí sieti luxusných hotelov po celom svete Shangri-La. Projekt sa začal stavať s nádejou, že uvíta hostí Letných olympijských hier v roku 2012, ale termín otvorenia stavby sa posunul až na 6. mája 2014. Hotel má moderný dizajn, 185 izieb (od asi 750 USD) a 17 apartmánov na čínsky štýl hodný značky Shangri-La, ktorá má v Európe iba dve ďalšie hotely.

Ak sem raz zavítate, získate zážitok na celý život. Žiadny iný hotel v Londýne sa tomuto nevyrovná.

24255D1200000578-2879372-The_worst_of_the_lot_A_design_fault_at_Shangri_La_means_guests_c-a-13_1418980410745

Hotelové izby sú rovnako opojné. Každá z nich je zdobená luxusnými textúrami mramoru, kože a hodvábu. Okná siahajú od podlahy k stropu a maximalizujú tak výhľad a dodávajú pocit z atmosféry mesta. Každá izba má sadu ďalekohľadov. Vyhrievané podlahy a WC sedátko v kúpeľni je len čerešničkou na torte.

Väčšina izieb poskytuje výhľad na pamiatky ako Katedrála sv. Pavla, Tower Bridge, Shakespearovo divadlo Globe, London Eye, Big Ben, Westminsterské opátstvo či budovu parlamentu. Avšak, tie najlepšie izby sú tie ktoré sa končia číslami 01. Ide o rohové hotelové izby s panoramatickým výhľadom na mesto. Izba č. 3601 je jednou z najobľúbenejších. Treba si však uvedomiť, že rozloha izieb sa s narastajúcou výškou zužuje.

Kulinárska reštaurácia Ting, podáva moderné európske menu. Popoludňajší čaj je možné objednať v klasickom anglickom alebo čínskom štýle. Na najvyššom poschodí hotela je krytý bazén a najvyššie položený kokteilový bar.


Zdroj: www.shangri-la.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý