Šatník umelkyne Fridy Kahlo bol odomknutý takmer po päťdesiatich rokoch!

Frida Kahlo je dobre známa mexická umelkyňa, ktorá po sebe na svete zanechala obrovskú umeleckú stopu a to nielen svojimi dielami, ale výnimočnou osobnosťou. Do umeleckého neba odišla v roku 1954. Nie každý detailne pozná jej životný príbeh, no mnohí by mohli vedieť o jej unikátnom módnom vkuse. Časť jej jedinečného šatníka bola prednedávnom takmer po päťdesiatich rokoch odomknutá. 

Fridinemu manželovi, Diegovi Riverovi, zostal po jeho žene jej úžasný šatník, ktorý sa rozhodol zamknúť v kúpeľni ich mexického domu. Takto to vydržalo aj ďalších 15 rokov po Diegovej smrti. Teraz sa jednotlivé časti rozhodlo múzeum sprístupniť a renomovaný japonský fotograf Ishiuchi Miyako dostal úžasnú príležitosť zvečniť takmer 300 kúskov famózneho šatníka na prirodzenom svetle za použitia fotoaparátu značky Nikon. Úžasný výsledok jeho práce si môžete pozrieť nižšie.

http://www.boredpanda.com/hidden-frida-kahlo-wardrobe-ishiuchi-miyako/?page_numb=1

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý