Samsung predstavil „The Wall“: obrazovku budúcnosti

Modulárny televízor s uhlopriečkou 146 palcov a technológiou diód MicroLED samostatne vyžarujúcich svetlo predstavuje jednu z mnohých inovácií predstavených na tohtoročnej akcii First Look 2018.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. na výročnej akcii First Look CES predstavila „The Wall“, prvý modulárny MicroLED televízor s uhlopriečkou 146 palcov na svete určený pre spotrebiteľov. Tento modulárny televízor s technológiou MicroLED, ktorý nevyžaduje podsvietenie, bol predstavený spoločne s ďalšími najnovšími inováciami spoločnosti Samsung v oblasti zobrazovacích technológií. Ukazuje, akým smerom sa televízory vyvíjajú, aby zákazníkom ponúkli špičkový divácky zážitok a zároveň zastali funkciu centralizovaného prepojeného inteligentného portálu, ktorý prináša vylepšenie do bežného života.

Úplne prvý modulárny televízor s technológiou MicroLED: obrazovka budúcnosti

Modulárny 146-palcový televízor „The Wall“ spoločnosti Samsung, ktorý je vybavený technológiou MicroLED, ponúka vynikajúcu ostrosť bez obmedzenia týkajúcu sa veľkosti, rozlíšenia či tvaru obrazovky. Ide o televízor s mikrodiódami s rozmerom rádovo mikrometrov, ktoré sú omnoho menšie než dnešné LED diódy a ktoré samy vyžarujú svoje vlastné svetlo.

Samsung CES 2018, First Look Event at Enclave on Sunday, Jan. 7, 2018 in Las Vegas. (Photo by Danny Moloshok/Invision for Samsung/AP Images)

Technológia MicroLED použitá v televízore „The Wall“ eliminuje nutnosť používať farebné filtre a podsvietenie, a obrazovka napriek tomu zákazníkom ponúka špičkový divácky zážitok. Obrazovka s technológiou MicroLED sa vyznačuje taktiež odolnosťou a účinnosťou vrátane skvelých parametrov svetelnej účinnosti, životnosti svetelného zdroja a spotreby, vďaka čomu nastavuje nový štandard v oblasti zobrazovacích technológií.

Technológia umelej inteligencie zaisťuje kvalitu obrazu v rozlíšení 8K: maximálny divácky zážitok.

Televízor „The Wall“ je novo koncipovaný ako modulárny a bezrámový, čo spotrebiteľom umožňuje upraviť si veľkosť a tvar televízora podľa vlastných potrieb. Obrazovku je možné prispôsobiť rôznym typom použitia a z modulov je napríklad možné zostaviť obrazovku cez celú stenu prispôsobenú rôznym priestorovým dispozíciám.

 

 

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý