Samsung má televízor, ktorý sa vie zmeniť ako chameleón

Éra, kedy sa v obývačke všetko prispôsobovalo televízoru je preč. Samsung prišiel s revolučným režimom Ambient, ktorý ho prispôsobí vzhľadu pozadia, pred ktorým je umiestnený. Novinka s označením Samsung QLED TV vie zároveň reagovať na prítomnosť človeka v jej blízkosti a opäť spustiť vysielanie.

Nové televízory Samsung QLED TV, ktoré boli tento rok predstavené, sú vybavené špeciálnym režimom Ambient. Ten nielen napomáha ich dokonalému vzhľadu, ale aj poskytuje pridanú hodnotu počas toho, keď sa na televízor nepozeráte. Vďaka tomu sa z neho stáva dokonalé informačné centrum. Režim Ambient prostredníctvom mobilnej aplikácie rozpozná farbu a vzor steny, na ktorej je televízor nainštalovaný, a dokáže obrazovku prispôsobiť dekoru interiéru, čím vznikne elegantná, zdanlivo priehľadná obrazovka. Televízna obrazovka tak doslova zmizne.

Na televízore môžete mať zobrazený rôznorodý obsah od dekoratívnych motívov, cez vlastné fotografie či vami nastavené pozadie, ktoré dokonalo splynie s okolitou stenou. Súčasne si obrazovku môžete doplniť hudbou na pozadí. Televízor vie zároveň rozpoznať vašu prítomnosť vďaka integrovanému pohybovému senzoru a vie aktivovať obsah na obrazovke a zase ho vypnúť, keď z miestnosti všetci odídu. Už minuloročné modely mali schopnosť zobraziť 100% objem farieb vďaka technológii Quantum Dot a tohtoročné rovnako nie sú výnimkou. A aby režim Ambient naplno vynikol, ideálne je využiť bezmedzerový držiak, ktorý televízor dokonale prichytí k stene.

 

Zdroj: Samsung

Samsung však „neviditeľnosť“ ešte vylepšil prepracovaným káblom, ktorý prepája televízor so všetkými zariadeniami, ako sú Blu-ray prehrávače, domáce kiná či externé USB disky, ktoré nám zvyčajne znepríjemňujú výhľad v okolí televízora. Ide o vôbec prvý kábel pre televízory, ktorý v jedinom zväzku dokáže prenášať vysokokapacitné audiovizuálne dáta rýchlosťou svetla a zároveň zaistiť napájanie. Na jeho výrobu sa používa teflón, ktorý je odolný voči vysokým teplotám.

Zdroj: Samsung

QLED TV sú však aj o smart funkciách. Prostredníctvom novej aplikácie SmartThings si môžete synchronizovať svoj telefón Galaxy s televízorom a zjednodušiť si tak jeho nastavenie, prístup k funkciám vrátane programového sprievodcu, diaľkové ovládanie aj zdieľanie videí medzi obrazovkami. SmartThings predstavuje plynulé prepojenie medzi širokou škálou obsahu a inteligentnými zariadeniami – od chladničky až po váš telefón – a prináša tak intuitívne ovládanie vašej domácnosti.

Zdroj: Samsung

Zdroj: cas.adam.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý