Samsung Galaxy Tab S3 – Prvý skutočný konkurent Apple iPad Pro

Naše hodnotenie

Samsung Galaxy Tab S3 nadväzuje na starší Samsung Galaxy Tab S2, pričom ponúka skvelý dizajn a oveľa lepšiu výbavu.

Všimli sme si, že modelová rada produktov Samsung pre tento rok si je dizajnovo podobná. Znamená to, že ak si kúpite napr. smartfón Galaxy A5 (2017) po dizajnovej stránke ho vhodne doplní práve tento tablet. Veľmi štíhlu konštrukciu dopĺňa sklo na zadnej strane. Ide o vôbec prvý Android tablet s takýmto vyhotovením. Konštrukcia zo skla a kovu je mimoriadne pevná, treba si však dávať pozor na to, aby ste tablet nechtiac nepoškriabali, alebo aby vám nevykĺzol. Po oboch stranách (na hornej a spodnej časti) nájdeme až štyri reproduktory plus microSD slot a konektor USB typu C.

Samsung Galaxy A5 – zoznámte sa s najlepším telefónom strednej triedy

Kombinácia prémiových materiálov a mimoriadne kvalitného vyhotovenie nás tešila od prvého až do posledného dňa testovania. Ak sa raz rozhodnete investovať do tohto tabletu, získate prémiový pocit, ktorý vás bude sprevádzať každý deň.

Vítanou zmenou je prítomnosť dotykového pera S Pen, ktoré bolo v minulosti súčasťou zariadení Samsung Note či tabletov so systémom Windows. Kresliť týmto perom v jednej z mnohých aplikácií Samsung TouchWiz predstavuje skutočne zážitok. Stylus vhodne reaguje na zmeny tlaku a uhla a na príkazy reaguje iba s minimálnym oneskorením. Použitie kaučuku na rozdiel od plastu prispelo k tomu, že získate dojem, ako keby ste v ruke držali tradičné pero alebo ceruzku.

Hoci sa nám nepodarilo zistiť mieru pokrytia farebného gamutu Adobe RGB, kvalita obrazu bola výborná. Super ostrý AMOLED displej s uhlopriečkou 9,7-palca ponúka rozlíšenie 2 048 × 1 536 obrazových bodov. Farby na ňom vyzerali trochu teplejšie, čo sme však vôbec nevnímali ako problém. V rámci nastavení je samozrejme k dispozícii možnosť kalibrácie. Potešila nás možnosť prehrávania HDR obsahu a hoci ho v súčasnosti veľa k dispozícii nie je, ide o vítaný doplnok, ktorý v budúcnosti určite využijete.

 

 

Čo sa výkonu týka, zariadenie poháňa Qualcomm Snapdragon 820 procesor, ktorému sekunduje 4 GB RAM. Znamená to, že zariadenie je viac než dostatočne výkonné. Voliteľným príslušenstvom je klávesnica, ktorá slúži zároveň aj ako kryt. Píše sa na nej pohodlne a to aj vďaka veľkým klávesom s dobrou odozvou.

Samsung tvrdí že štvorica reproduktorov AKG, predstavuje to najhlasnejšie a najjasnejšie riešenie v prenosnom zariadení. Môžeme to iba potvrdiť, hoci kvalita zvuku z tabletov nikdy neprekoná kvalitu zvuku zo samostatne pripojených reproduktorov.

Obavy sme mali trochu z mierne poddimenzovanej 6 000 mAh batérie, ktoré sa nám nakoniec nepotvrdili. Tablet ponúka vcelku slušnú dvojdňovú výdrž na jedno nabitie. K dispozícii je 13 Mpx zadná kamera, ktorá z davu priemernosti nevytŕča, no stále zhotovuje pekné snímky. Predná kamera má 5 Mpx a je mimoriadne vhodná na video hovory.

Samsung Galaxy Tab S3 je univerzálny tablet pre prácu aj zábavu, navyše s prémiovým vyhotovením a lákavým príslušenstvom. Ide o High-end tablet na ktorom beží najnovšia verzia OS Android 7.0 Nougat. Jeho silnou stránkou je veľký a mimoriadne kvalitný displej, skvelý dizajn a solídna sadu doplnkových funkcií – pričom najlepšiu z nich je stylus S Pen. Za najväčší nedostatok možno považovať iba mierne poddimenzovanú batériu.

Zdroj obrázkov

  • Plusy: mimoriadny dizajn, krásny displej, svižné reakcie, rýchlonabíjanie, USB-C, stylus S Pen
  • Mínusy: vyššia cena, náchylnosť na poškriabanie

Cena: 700 EUR

Zapožičal: Samsung

Hodnotenie

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý