TOP 3 destinácie vo Veľkej Británii, ktoré sa oplatia navštíviť so svojou rodinou

Máte už  pochodené všetky festivaly, aquaparky, koncerty, alebo len chcete skúsiť niečo nové? Zoberte svoju rodinu do Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska kde na vás okrem iných atrakcií čaká táto top trojka rodinných destinácii.

1.   Dažďový prales, Berkshire

Oslnivý dažďový prales, blízko historického mesta Newbury, je príjemnou slabosťou každej dobrodružnej  rodiny. Lákavá atrakcia je  vytvorená z troch skleníkov, ktoré sú domovom pre exotické motýle, opice, jašterice, pásovce ako aj stromových hadov. Ale čo by to bol za prales keby sme v ňom nenašli aj niečo jedlé?

Okrem ovocia akým sú banány, nájdeme na tomto mieste aj kávu. Zdá sa, že prales je nielen zážitkovou destináciou z pohľadu zvierat, ale aj flóry. Vedeli ste, že práve tu môžete vidieť rôzne exponáty? Nie však hocijaké, ale zaujímavé. Teda také, ktoré upozorňujú na nebezpečenstvo odlesňovania, zmeny klímy a čiernym obchodom s exotickými maznáčikmi. Občerstvenie nájdete priamo na mieste v útulnej kaviarni vybavenej kútikom na hranie.

Cena pre štvorčlennú rodinu £ 34.25, livingrainforest.org

2.   Fantázia v Shropshire

Hawkstone Park Follies je historický les fantázie, ktorý zahŕňa rôzne útesy, jaskyne, kameňolomy, ktoré boli postavené pred viac ako 2000 rokmi. Po období jeho zanedbávania, tento les opäť ožil a realizujú sa v ňom mnohé tajuplné prehliadky. Stačí chytiť ,,fakľu“ a preskúmať temné  stránky a úskalia tamojších jaskýň. Zložité dráhy sú popretkávané rôznymi oblúkmi, roklinami a ,,nepredvídateľnými“ chodbičkami. Vzrušujúca návšteva pozostáva z možnosti nájdenia  Hobitovho domu a prehliadky jaskyne s kráľom Arthurom a jeho ,,bandou“ vojakov.

Cena pre štvorčlennú rodinu £ 26, hawkstoneparkfollies.co.uk

 3.   Mágia v South Yourkshire

Snívali ste o tom, že raz ,,ukradnete“ kúzelný prútik Harrymu Potterovi?  V Grimm Co & lekárnik kúziel, v Rotherhame je  čarovanie skutočne možné. Vďaka ochotnej asistencii elfov, sa môžete naučiť ako si namiešať špeciálne elixíry a odniesť si niektoré z nich. Napríklad Goblinový hlien (karamelový), prášok škaredosti (soľ do kúpeľa) či konzervu sklamania (ponožky v konzerve).  Jedinečnou špecialitou podniku je nielen samotná realizácia elixírov ale aj nápad. Peniaze vyzbierané za elixíry a návštevu sa používajú pre vyučovanie školákov a pôsobí ako charita na podporu detskej inšpiratívnosti a fantázie.

grimmandco.co.uk

Zdroj FotografiiBuďte prvý