Recept na spokojný život- vďaka týmto 3 pravidlám!

Po formálnej, oficiálnej stránke sa dovŕšením 18-tich rokov naše detstvo pravdepodobne skončilo. Našťastie to neznamená fakt, že sa týmto vekom končí aj celý náš doterajší svet. Áno. Uznajme si, že na celovečerné akcie trvajúce až do rána bieleho, nám pri toľkých povinnostiach už nezostáva čas.

Avšak dospelosťou mnoho vecí končí a ešte viac ich začína. Ale čo môžeme robiť, aby sme ako ,,dospeláci“ neupadli do stavu bezcieľneho hľadania zmyslu nášho života? Jednoducho osvojiť si nepísané životné pravidlá, podľa vlastnej chuti. Dodržiavate aspoň pár z nich?

3 nepísané pravidlá spokojného života

Vzdelávanie

Možno sa vám tento bod bude javiť ako absolútne klišé. Ale na druhej strane, z vlastnej skúsenosti môžem spomínané pravidlo len potvrdiť. Nasávanie informácii prináša so sebou mnohé výhody. Nové vedomosti, ktoré sú základom pre úspech na školskej skúške. Skvelý pocit po jej zvládnutí. Poslúžia aj ako pevný základ, ktorý nás privádza do odbornej praxe. Výsledkom čoho sú nové skúsenosti, motivácia aj príliv sebadôvery a sebavedomia.

Relax a zábava

Stromy zhadzujú listy, a ani automobily sa bez paliva nikam nerozbehnú. Niekedy je nutné dobiť baterky a zrelaxovať sa. Inak sa vám môže prihodiť určité psychické vyhorenie, dôsledkom ktorého stratíte chuť vykonávať akékoľvek bežné činnosti. Duševnej únave sa pri tom dá vyhnúť pravidelnou relaxáciou. Cvičením, prechádzkami na čerstvom vzduchu, čítaním obľúbenej knihy, kinom, či vášnivým tancom.

Nadhľad

,,Možno mi to nie je súdené. Alebo nemám na to šťastie. Asi mám len smolu.“ Počúvate tieto slová z každej strany? Nie je žiadnym tajomstvom, že sa ako ľudia pričasto sťažujeme. ,,Možno nemám smolu, len ešte nemám toľko zručností, koľko by som potrebovala.“ Jedna veta s úplne iným pohľadom na svet. Z každej situácie, ktorá sa nám v živote prihodí si vieme zobrať akékoľvek varianty. Dobré aj zlé. Je len na nás ako sa k nim postavíme.

Ak sa túžime v akejkoľvek sfére zlepšovať, mali by sme sa pozrieť na obe strany mince. Pretože jeden tŕň, zároveň obsahuje jeden kvet. A aj jeden kvet vie potešiť niekoho svet.

 Zdroj fotografie: pixabay.comBuďte prvý