Range Rover Velar: je toto najkrajšie SUV z Británie?

Range Rover nám opäť raz doslova vyrazil dych! Iba nedávno predstavil svoj úplne nový model Velar. Ide o štvrtý automobil Land Rover z modelovej rady Range Rover. Meno Velar pochádza z latinského slova a v preklade znamená prevlek, závoj, kryt.. Rovnakým názvom boli pomenované prvé prototypy Range Rover z roku 1960. Nenechajte sa však zmiasť, táto novinka dnes priťahuje veľkú pozornosť.

Nový Velar zaujíma svoje miesto medzi modelmi Evoque a Range Rover Sport, pričom ide o najnižšie položený a najaerodynamickejší model. Jeho priamym konkurentom je napr. Porsche Macan. Vozidlo disponuje dizajnovými prvkami a technológiami vystihujúcimi filozofiu “menej je viac” povedal šéf dizajnér Land Roveru Gerry McGovern. Ide o najmodernejší a určite sa zhodneme na tom, že aj najkrajší Range Rover aký bol kedy vyrobený.

Velar zaujme malou plochou presklenia: má vysoko posadenú spodnú hranu okien a nízko položenú strechu. Jej klesanie smerom dozadu zakončuje veľký spojler. Dlhý rázvor a elegantne sa zvažujúca strecha odlišujú Velar od všetkých ostatných modelov Land Roveru. Pôsobivý je aj interiér Velaru s minimalistickými dizajnovými črtami. Možno tu nájsť inovatívne prvky napríklad v podobe skleneného dotykového displeja s možnosťou regulácie klímy.

Kvadrat, popredný európsky výrobca vysoko kvalitných dizajnových textílií, bol poverený vytvoriť odolné textilné poťahy, ktoré sú kvalitatívne porovnateľné s kožou.

Velar je prvým Land Roverom využívajúcim platformu Jaguar Land Rover D7A s pohonom všetkých kolies. Rovnakú platformu využíva aj crossover F-Pace od Jaguaru. K dispozícii je motor V-6 o výkone 380-koní, ktorý zrýchľuje z 0-100 km/h za 5,3 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h. Všetky dostupné varianty sa dostanú predaja tento rok v lete. Základný model poskytne výkon 247 konských síl a bude stáť 50.000 EUR a viac.

Land Rover už na svoje prvé produkčné modely začal prijímať objednávky. Schádzať budú z výrobnej linky v meste Solihull v Anglicku a cenovo budú začínať na 100 000 EUR. Pre americký trh bude zo začiatku určených iba 500 kusov.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý