Prvé vizualizácie budúceho centra ESET v Bratislave sú viac než veľkolepé!

Areál bývalej vojenskej nemocnice v hlavnom meste je miestom, na ktorom by malo čo nevidiac vyrásť nové výskumné a vývojové centrum známej nadnárodnej spoločnosti ESET. S novým centrom prichádzajú aj voľné pracovné miesta pre viac ako 1400 zamestnancov.

Spoločnosť sa o pozemky zaujímala už v druhej polovici minulého roka, no Ministerstvo vnútra ju odmietlo. Ako dôvod bolo uvedené zrušenie a nasledovná príprava novej súťaže. V skutočnosti bola jedinou podmienkou cena, ktorú Ministerstvo predajom pozemku získa. V dôsledku toho napokon marcové rokovanie prebehli korektne a firma ESET pod vedením generálneho riaditeľa Richarda Marka tieto pozemky odkúpila.

Zdroj: Eset

Veľký záujem  o toto výskumné centrum sa javí aj zo strany Rakúskych susedov, no podľa slov generálneho riaditeľa je spoločnosť naklonená práve Slovensku. Okrem ceny za pozemok plánuje ESET preinvestovať na tejto stavbe približne 100 miliónov eur.

Pri pohľade na prvé vizualizácie budúcej stavby nám môže napadať jasná podobnosť s centrálou Apple, ktorá sa nachádza v Silicon Valley (Kalifornia). Architektom ateliéru A11 je Jozef Pavelčák, ktorý síce priznal možný náznak podoby, no jednoznačne argumentoval výškovými a objemovými obmedzeniami, pričom zhodnotil kruhy za najprijateľnejšiu alternatívu. Podľa jeho názoru musí byť budúca stavba predovšetkým funkčná, aby spĺňala účel, no zároveň musí byť príjemným pracovným prostredím pre naozaj veľké množstvo zamestnancov.

 

 

 

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý