Príklad toho ako z historického kostola vytvoriť luxusné apartmány

Rekonštrukcia dokáže dodať starým budovám nový dych. Dôkazom toho je aj historický kostol v americkom Seattli, ktorý si prešiel kompletnou renováciou. Dnes je z neho jedna z najhorúcejších nehnuteľností v meste.

Z bývalej historickej budovy vytvorila seattleská spoločnosť Sechrist Design Associates Inc. 12 unikátnych luxusných rezidencií. Pred rekonštrukciou bola nehnuteľnosť známa ako Church of Christ (Kostol Ježiša Krista). Cirkevná kongregácia sa však rozhodla budovu predať. V roku 2006 ju za 1,1 milióna dolárov odkúpila realitná spoločnosť, zaoberajúca sa luxusnými nehnuteľnosťami.

Bývalý kostol oživili o nové detaily

Mnoho starých kostolov v meste Seattle bolo strhnutých, aby sa vytvoril priestor pre nové budovy. Kostol Ježiša Krista však čakal oveľa lepší osud. Keďže developeri chceli zachovať určitú časť histórie Seattlu, rozhodli sa túto historickú štruktúru zrenovovať. Dizajnérska spoločnosť využila jej potenciál a vrátila jej zašlý lesk.

Počas rekonštrukcie dizajnéri podnikli viacero úprav. Budovu doplnili o súčasné architektonické detaily, ako podlahy z lešteného betónu či prvky z nerezovej ocele, ktoré integrovali do štruktúry storočnej budovy. Hoci ide o moderné prvky, snažili sa zachovať historický ráz, ktorý je stále badateľný. Unikátnymi prvkami sú aj klenuté stropy a steny odhaľujúce tehlové obloženie, ktoré upevňujú unikátny príbeh nehnuteľnosti.

Apartmány oživujú aj menšie detaily. V mnohých z nich architekti ponechali originálne okná zo striekaného skla či architektonické prvky starého kostola. Aj okulus, ktorý bol pôvodne súčasťou sakristie, ostal zachovaný. Dnes je súčasťou spoločenskej miestnosti v centre budovy.

Hoci boli tieto apartmánové byty predstavené už v roku 2012, stále pútajú záujem na trhu s nehnuteľnosťami. S istotou teda možno povedať, že ide o jednu z najlukratívnejších ponúk bývania v Seattli.

Zdroj fotografiíBuďte prvý