Prečo si bohatí ľudia vyberajú svojich kamarátov

Pokiaľ sa trápite s účtami alebo nie ste finančne tam, kde by ste chceli byť, otvorte svoje oči a porozhliadnite sa. Vo väčšine prípadov váš čistý príjem odráža úroveň vašich najbližších kamarátov. Žeby bol čas nájsť si nových?

Tento článok si prečíta množstvo ľudí a veľa z nich to určite nahnevá. Nikto však netvrdí, že by ste sa mali prestať kamarátiť so svojimi kamarátmi iba preto, lebo nemajú dostatok peňazí. A tiež by ste si nemali vyberať kamarátov iba na základe toho, koľko peňazí majú.

Ako však Einstein povedal, vedomie je nákazlivé. Pokiaľ chcete viac peňazí, mali by ste pouvažovať o skamarátení sa s ľuďmi, ktorí tie peniaze majú. Byť vystavený s ľuďmi, ktorí sú úspešnejší než vy má potenciál rozšíriť vaše myslenie a katapultovať váš príjem. Stávame sa ľuďmi, s ktorými sa asociujeme. Inými slovami, víťazi sú priťahovaní k víťazom. V iných častiach spoločnosti je toto akceptované, avšak bohatí sa vždy boli kritizovaní pre svoju predispozíciu vyberať si ľudí s podobným finančným úspechom.

Skutočnosťou je, že milionári rozmýšľajú o peniazoch inak ako stredná trieda, kvôli čomu sa v ich prítomnosti dá veľa získať. Čo je ešte viac prekvapivé, množstvo milionárov sú prekvapivo skromní a nevidia sami seba ako naplnených. Množstvo z nich si myslí, že milionári sú jednoducho ľudia, ktorí nevedia ako sa stať miliardármi.

Predsa len, prečo by sa niekto uspokojil s miliónmi, pokiaľ sú posadnutí s vedomím zarobiť miliardy? Preto sa milionári vždy pokúšajú získať vstup do exkluzívnej skupiny ľudí, ktorí patria medzi najbohatších na svete.

Priemerný človek chce stretnúť milionára, aby povedal svojim kamarátom, že stretol jedného. Na druhej strane, milionár sa chce asociovať s miliardármi, aby sa naučil rozmýšľať ako oni. Jedna skupina sleduje hru, druhá ju zas hrá. Jediná otázka na ktorej záleží je: Do ktorej patríš ty?

Úprimne sa opýtaj sám seba: Koľko bohatých ľudí sa nachádza v okruhu tvojich známych a poradcov? Stanov si za cieľ zdvojnásobiť čas, ktorý tráviš asociovaním s ľuďmi, ktorí sú bohatší než ty. Už len to z teba urobí bohatého.

Korelácia medzi kamarátmi a úrovňou bohatstva je niečo, čo sa učí nesprávne už od začiatku. Väčšina rodičov neučí svoje deti o dôležitosti vytvárania kontaktov. Dúfajú, že ich deti budú obľúbené a nájdu si kamarátov, aby si užili svoje dni v škole.

Bohatí rodičia majú iný prístup. Určite chcú, aby si deti užívali svoje dni v škole. Vedia však, že budovanie kontaktov už tak skoro ako na strednej im môže urobiť rozdiel v živote medzi priemerným úspechom a tým, vyplnením neznámou príležitosťou. Zatiaľ, čo väčšina rodičov dúfa, že ich deti sa stanú dobrým futbalistom alebo baletkou, bohatí sa sústredia o budovanie sociálnej infraštruktúry pre budúcnosť.

Cieľ asociovania sa s bohatými často znie u strednej triedy elitársky alebo diskriminačne. Ale nie je to tak. Je pekné povedať, že každý, bez ohľadu na finančný status, má prístup k dobrým veciam v živote. Je to však taktiež naivné a nepravdivé. Pravda, či nie, peniaze ponúkajú privilégiá. A jeden zo základných spôsobov ako začať s vytváraním bohatstva je obkolesiť sa s bohatými ľuďmi a sledovať ako myslia. Otvorí vám to oči.

To najdôležitejšie: Dobré priťahuje dobré. Ľudia s vysokým stupňom vzdelania sa radi asociujú s akademickou elitou. Fyzicky zdatní ľudia radi trávia čas s ľuďmi, ktorí sú vo forme. Nábožensky založení ľudia sa radi stretávajú s ľuďmi, ktorí majú vieru. A bohatí ľudia sa radi asociujú s bohatými ľuďmi.

„Človek sa učí iba dvomi spôsobmi. Prvým je čítanie a druhým asociovanie sa s múdrejšími ľuďmi.“ – Will Rogers

bohatí

zdroj fotografie: pexels.com

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: pexels.comBuďte prvý