Prečo sa zúčastniť najväčšej výstavy hodiniek v Čechách a na Slovensku?

V dňoch 20-21.10.2017 budú mať v Brne zraz všetci milovníci kvalitného času, pretože tam prebehne už štvrtý ročník prestížnej hodinárskej výstavy luxusných hodiniek SEW. Návšteníci sa môžu tešiť na mnoho noviniek, zaujímavé prednášky a stretnutia s novými značkami.

Len tri roky existencie stačili brnenskému Salonu k tomu, aby sa zaradil medzi uznávané a vyhľadávané hodinárske akcie. Dátum jeho konania si zapisujú do kalendára čim ďalej viac hodinárskych celebrít a odbornej verejnosti. V súčasnosti ide o jedinou výstavu luxusných hodniek v ČR a SR. Tejto medzinárodnej výstavy sa na tomto ročníku zúčastnia vyslanci šiestich zemí – okrem Českej republiky, prídu hodinári zo Slovenska, Švajčiarska, Nemecka, Francúzska a Japonska.

Zoznam vystavujúcich sa tento ročník rozšíril  a obsahuje viac ako tridsať rôznorodých značiek – nájdeme v ňom storočiami overené esá v oboru a takisto aj menej známe, napriek tomu, ale výrazné značky: ArtyA, Ball, Biatec, Czapek Genéve, Doxa, Edox, Glycine, Grand Seiko, H. Moser & Cie., IWC, Louis Chevrolet, Maurice Lacroix, Omega, Ondřej Berkus, Prim Manufacture 1949, Prokop & Brož, Rado, Raymond Weil, Sinn, Schaumburg Watch, TAG Heuer, Tutima, Union Glashütte, Zenith a dalšie.

Výstava už totiž získla vážnosť medzi zástupcami i výrobcami hodiniek a v drvivej väčšine prípadov sa na brnenskom SEWu objavía aj členovia vedenia. Zástupcovia Czapek Genevé uvedie na český trh ich CEO Xavier de Roquemaurel.

Konzervatívny design bude zastupovať spoločnosť H. Moser & Cie, držiteľ minolorčného titulu výstavy SEW Watch of the Year 2016. Aj na tomto ročníku sme sa dočkali nového prírastku v rade Swis Alp, polnočného čierného modelu Zzzz, a svoju hravosť značka dokázala aj nevidanými mechanickými hodinkami s púzdrom zo švajčiarskeho syra na teľacom remienku. Hravosťou je dobre známy aj revolucionár Yvan Arpa, jeho z načka ArtyA vzbudzuje úžas nevšedným spojením prekvapivých materiálov a dokonalého sprácovaní. Na tohtoročnom bazilejskom veľtrhu predstavil hodinky, ktorých číselník zdobil motýlie krídla, či morské travinym a určite nebudú chýbať ani v metropole Moravy.

Tento rok po prvý krát zamieri aj svetoznáma OMEGA, ktorá oslavuje 60. výročie troch legendárnych modelov: Railmaster, Seamaster a Speedmaster. Všetky tieto hodinárske ikony dostali k narodeninám špeciálnu edíciu s pôvodným dizajnom – s púzdrami o priemeru 38mm (Speedmaster a Seamaster) a 39mm (Railmaster).  Kaliber v modeloch Railmaster a Seamster obsahuje koaxiálne ústrojenstvo, zatiaľ u Speedmaster nájdeme pod kapotou tradičný kaliber 1861 s manuálnym náťahom – odvodený od slávnych chronografov Lemania.

Nemožeme zabudnúť ani zástupcu schaffhausenského giganta IWC, ktroy do Brna prinesie nové znovuzrodené ikonickej kolekcie Ingenieur, čim prekvapia svojou subtilnosťou a výraznými elegantnejšími proporciami. Chýbať nebudú ani mechanické komplikácie, ako napr. večný kalendár, ktorý značku preslávil. Kultové technické riešenia predstavia aj ďalšie značky. Večný kalendár nebude chýbať ani u manufaktury H. Moser & cie. Czapek Genevé odhalí svoj tourbillon v platine a Grand Seiko revolučný systém Spring Drive, zaisťujúci vysokú presnosť a plynulosť chodu novej generácie hodiniek. Tento ročník je pre značku zlomový a neyystupuje už ako podskupina gigantu Seiko, ale ako samostatná značka.

Na žiadnom inom mieste v Čechách si nemôžete vypočuť toľko odborníkov a zástupcov hodinárskych značiek ako na Veľtrhu hodiniek SEW – 20. až 21.10.2017 v Moravské galérii. Tento rok bude opäť niečim výnimočný a to vďaka tomu, že vedľa uznávaných odborníkov dostanú slovo aj samotní tvorcovia ako autor prvého českého strojčeka s najvyššími komplikáciami Ondřej Berkus, zástupca novej slovenskej značky Biatec Watches a tradičný výrobca Prim Manufacutre.

Šéfredaktor časopisu Hodinky & Špetky Igor Sirota bude moderovať v Čechách jedinečnú sériu besied o českej a medzinárodnej hodinárskej scéne, takisto vám predstaví aj najpresnejšie hodinky na svete. O najtenších hodinkách na svete vám porozpráva Libor Hovorka. Trojlístok českých odborníkov doplní Jaromír Ondráček, pedagóg jedinej hodinárskej školy v Českej republike.

PROGRAM

Piatok, 20.10.

12:00 – 18:00 pre verejnosť, 12:00 slavnostné zahajenie (moderátorka Sandra Parmová, osobnosti hodinárskeho sveta, ambasadori) 19.00 23:00 VIP spoločnský banket.

Sobota, 21.10.

10:00 – 18:00 pre verejnosť, 17:00 slávnostné vyhlásenie ceny Watch of the Year 2017 presented by Salon Exceptional Watches.

Predpredaj vystupeniek prebieha v sieti Ticketstream a na www.goout.net

Generálnym partnerom Salonu je spoločnosť Saffron.

Hlavným partnerom je Moravská galerie a VINOFOL – vinárstvo Novosedly.

SEW sa koná pod záštitou Hospodárskej komory českej repubiky  Ministerstva priemysli a obchodu.

Adresa

Veletrh hodinek SEW – Salon Exceptional Watches 2017

Moravská galerie, Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno 

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý