Prečo Apple znižuje výkon starších iPhonov?

Spomínaná americká technologická spoločnosť zámerne znižuje výkon niektorých smartfónov iPhone. Veľa užívateľov ju už dlhší čas upodozrieva, že sa týmto spôsobom pokúša prinútiť spotrebiteľov k nákupu nového prístroja.

Apple však tvrdí, že dôvodom je zníženie spotreby energie kvôli zhoršujúcemu sa stavu batérie. Spomaľovanie telefónov tak má podľa firmy predĺžiť ich životnosť, píše server BBC. Podľa Applu nemusia byť staršie batérie schopné dodávať telefónu pri plnom výkone procesoru požadovaný elektrický prúd. “To môže spôsobiť, že sa prístroj nečakane vypne, aby ochránil svoje elektronické súčiastky,” uviedla spoločnosť. Preto firma vykonala úpravy v operačnom systéme iOS, ktoré pri problémoch s batériou znižujú energetické nároky a môžu spôsobiť spomaľovanie procesoru. Toto spomaľovanie sa dá odstrániť výmenou starej batérie za novú, napísala agentúra Reuters.

“Mali by byť v tomto smere viac transparentní,” uviedol Chris Green z poradenskej spoločnosti Bright Bee. “Beriete výkon niekomu, kto si za neho zaplatil. Keď chcete telefón po čase spomaliť, mali by ste vysvetliť prečo. Aby ľudia chápali, že je to v ich prospech,” dodal.

Zdroj: cas.adam.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý