Praktické rady, o ktorých by ste mali vedieť, ak chcete mať aj po rokoch krásnu kúpeľňu

Aj vy túžite mať krásnu kúpeľňu aj po rokoch používania? Pýtate sa, ako je to možné, že v hoteloch sú stále také krásne kúpeľne aj napriek tomu, že sa v nich vystrieda množstvo hostí za rok? Osvojte si tieto pravidlá a nemusíte sa báť, že za pár rokov bude vaša kúpeľňa škaredá a budete potrebovať opäť rekonštruovať.

Po kúpeli vždy vyvetrajte

Zakaždým, keď sa okúpete alebo osprchujete, otvorte okno dokorán, poprípade zapnite ventiláciu. Rozhodne neotvárajte dvere do chodby. Vlhkosť nebude len v kúpeľni, ale aj v chodbe. Odporúčame vám nechávať okno otvorené aj počas noci. Postačí však otvoriť len ventiláciu. Pravidelné vetranie zabráni vzniku plesní v kúpeľni. Ak máte štvorcový sprchový kút, dvierka na ňom nechajte otvorené.

Čistite priestor za práčkou, toaletou a umývadlom

Umývadlo, sprchový kút a vaňu čistíme pravidelne, ale zamyslite sa, čistíte aj priestor za umývadlom, WC a priestor za práčkou? Pravidelne, minimálne dvakrát za týždeň, tento priestor dôkladne vyčistite. Priestor medzi dlaždičkami čistite použitou vyradenou zubnou kefkou. Používajte čistiace prostriedky z drogérie, ale pomôcť si môžete aj octom. Keby máte napríklad kúpeľňu zo série Grohe, rozhodne by ste starostlivosť o ňu nepodceňovali. Nech už máte zariadenie kúpeľne akékoľvek, pravidelným čistením predĺžite životnosť vašej kúpeľne.

Aj tieto doplnky dokážu oživiť vašu kúpeľňu

Kúpeľňu skrášľujte novými uteráčikmi, koberčekmi pred WC a pred sprchovým kútom. Priestor rozvoniate ale vonnými sviečkami s povzbudzujúcou levanduľovou vôňou. Kúpte si levanduľové mydlo, sprchový gél, ale aj pleťové mlieko s vôňou levandule a vaša kúpeľňa bude vyzerať ako nová.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý